Demirkol’dan Haliliye talebi

.

Demirkol’dan Haliliye talebi
banner206

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Tarihi Kentler Birliği’nin Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’da, bölgenin gelişimine katkı sağlayacağını düşünerek bir sonraki toplantının Haliliye’de yapılmasını talebinde bulundu.

Tarihi Kentler Birliği’nin Eylül Ayı Toplantısı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya birlik üyesi olarak Başkan Fevzi Demir, beraberinde Belediye Meclis Üyesi Erdal Deniz ile birlikte katıldı. Meclis toplantısının dilek ve temenni bölümünde söz alan Başkan Demirkol, meclis divanından bir talepte bulundu. Konya’da gerçekleştirilen toplantıda da aynı talepte bulunduğunu hatırlatan Başkan Demirkol, bölgenin istihdamına katkı sağlayacağını düşünerek, bir sonraki meclis toplantısının Haliliye’de yapılmasını talep etti.

Başkan Fevzi Demirkol, talebini şöyle iletti:

 “Konya’daki toplantıda da arz ettiğimiz bir husus vardı, daha sonra Tarihi Kentler Birliği’nde 8 Ağustos 2016 tarihinde yazılı müracaatımız oldu. Bundan sonraki meclis toplantısının tarihin en eski yapıtı olarak bilinen, bizim ‘Daha eskisi yok’ diye tanıttığımız Göbeklitepe’nin de içinde bulunduğu Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi’nde yapılmasının, bizim bölgemizde yaşanan istihdam sıkıntısına çözüm olacağını düşünüyoruz. Bir sonraki toplantının Şanlıurfa ilinde yapılmasını arz ediyoruz.”

Meclis Başkanı ve aynı zamanda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’da bu talebe karşılık, planlama yaptıklarını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2016, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142