Title of a News Article

Dünya, bu teknolojiyi konuşuyor...

Dünya, bu teknolojiyi konuşuyor...
banner206
banner279

Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı KIZILELMA'dan yeni bir görüntü daha paylaşıldı. 

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından KIZILELMA'nın pistten kalkış yaptığı anları paylaştı. Bu paylaşım dakikalar içerisinde binlerce etkileşim aldı.

İnsansız hava araçlarımızı başmimarı Selçuk Bayraktar, yaptığı paylaşımında, " Daha fazla yerde tutamadık uçtu! Rabbimize şükürler olsun..." ifadelerine yer verdi.

İLK UÇUŞ 2023'TE...

Baykar'ın yaklaşık 20 yıllık derin teknoloji birikimi ve tecrübesiyle geliştirilen Bayraktar KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı projesinin test süreci, yer testleri ile devam edecek. Bayraktar KIZILELMA'nın ilk uçuşunun 2023'te gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bayraktar KIZILELMA, özellikle kısa pistli gemilere iniş kalkış kabiliyetiyle muharebe sahasında devrim gerçekleştirecek bir teknoloji harikası olacak.

Türkiye'nin inşa ettiği ve halihazırda seyir testlerini gerçekleştirdiği TCG Anadolu Gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş ve kalkış kabiliyetine sahip olacak şekilde geliştirilen Bayraktar KIZILELMA, bu yeteneği sayesinde denizaşırı görevlerde önemli rol üstlenecek.

Bu kabiliyetiyle Mavi Vatan'ın korunmasında da aktif rol alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142