Erdoğan'a fahri hemşehrilik beratı

.

Erdoğan'a fahri hemşehrilik beratı
banner206

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi oy birliği ile aldığı kararla fahri hemşehri oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin önerisiyle sunulan teklifi olağanüstü toplanan meclis kabul ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfa'nın fahri hemşehrisi oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi bugün saat 14.00'de tek gündem maddesiyle olağanüstü toplandı. 11 Nisan'da Şanlıurfa'ya gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a fahri hemşehrilik beratı verilmesi kararı alınan toplantının ardından konuşan Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç: "6702 sayılı kanun çerçevesinde Şanlıurfa'ya verilen istiklal madalyasını onaylayan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hemşehrilik payesi Başkanımız Nihat Çiftçi'nin teklifi ve meclisin oy birliği ile verilmesi kabul edildi" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa'ya sevgisini yaptığı icraatlarla ve 2017 yılında iki kez Şanlıurfa'yı ziyaret etmesiyle gösterdiğini belirten Başkan Vekili Nihat Kılıç: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kadim kent Şanlıurfa'yı seviyor. Şanlıurfa'nın da ona teveccühü var. Bu muhabbeti bir hemşehrilik beratıyla taçlandırılması bizler için bir onur olacağı düşünüldü. Şanlıurfa'ya istiklal madalyası verilmesi safhasında TBMM'de grubu bulunan 4 partinin de ortak karar vermesi bizim için bir gurur kaynağıdır. İstiklal madalyasının Şanlıurfa'ya verilmesinde emeği olan tüm siyasi partilere ve bu kararı onaylayan Cumhurbaşkanımıza meclisimiz adına teşekkür ederim. Hemşehrilik beratının Cumhurbaşkanımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından verilen fahri hemşehrilik beratı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 11 Nisan'da yapacağı ziyarette verilecek.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142