Erdoğan'dan flaş çağrı

-/- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 32. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşuyor. PKK terör örgütünün toplam kaybının 9 bin 500'e ulaştığını belirten Erdoğan, tüm terör örgütlerine karşı milli seferberlik ilan ettiğini açıkladı.

Erdoğan'dan flaş çağrı
banner206
banner279
PKK'ya yönelik yurt içi ve yurt dışı operasyonlarda ölü, yaralı, yakalama olarak örgütün kaybı 9 bin 500'ü buldu. Bunların arasında örgütün eli kanlı birçok elebaşı da yer alıyor. Aynı şekilde bölücü örgütün yapılanmasına yönelik operasyonlarda 40 bini aşkın gözaltı, 10 bin 500'ün üzerinde de tutuklama var.

Yaşadığımız dönem, en az İstiklal Harbi kadar önemlidir, kritiktir. Hayati sonuçlar doğuracak ehemmiyettedir. Birinci Dünya Savaşının ardından dönemin güçleri, Türkiye'yi İç Anadolu'da sıkıştırarak, Sevr'de tasarladıkları bir avuç toprağa mahkum etmek istiyorlardı. Aynen bugün Halep'te olduğu gibi.

Bugün hem bölgemiz hem de ülkemiz üzerinde çok sinsi, çok alçak, çok kanlı oyunlar oynanıyor. Üst akıl dediğim şey, her gün yeni şeytanlıklarla karşımıza çıkıyor, bölgemize yeni nifak tohumları ekmeye çalışıyor. Kanlı gözyaşıyla, iç savaşla, mezhep savaşlarıyla bölgemizin geleceğini karartmaya çalışıyor. Şu gerçeğin farkındayız, bu bir güç savaşıdır, bu bir güç yarışıdır.

Geçtiğimiz 14 yılda kat ettiğimiz mesafe olmasaydı bu saldırılara karşı bu derece güçlü bir mücadele veremezdik. Elbette her yitirdiğimiz canda yüreğimiz acıyor. Biz bin yıl önce bu toprakları kendimize vatan yapmaya karar verdiğimizden beri bu iradenin bedelini ödüyoruz. Bunun için bir şey söylüyorum tek millet, tek vatan, tek bayrak... Eğer bu dört direği sağlam tutamazsak emin olun gök kubbeyi başımıza yıkarlar. Ey muhtar kardeşlerim bu ülkenin 80 milyon ferdine soruyorum bizim bu topraklardan başaka gidecek vatanımız var mı? Şahsen benim yok. Bizi bayrağımızdan vatanımızdan devletimizden etmek isteyene geçit vermeyeceğiz.

Vatanımızın topraklarına göz dikenlerin gözünü çıkarmak bizim namus borcumuzdur. Bunları yapmazsak başımıza neler geleceğini görmemiz için başımızı kaldırıp çevremize bakmamız yeterli. Ülkemizi viraneye çevirmek isteyenlere izin vermeyeceğiz. Suriye'de, Irak'ta, Libya'da, daha pek çok yerde bunu yaptılar ama bize yapamayacaklar. Yıkıntıların arasında, kucağımızda çocuklarımızın, sevdiklerimizin cansız bedenleriyle, çaresizce ağlamamızı bekleyenlere, o günleri göstermeyeceğiz.

Tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan ediyorum.Gün, çekişme günü, çatışma günü, husumet günü, eski defterleri karıştırma günü değildir. Eğer birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirmez, bu saldırıların karşısında çelik gibi bir iradeyle tam bir kararlılıkla durmazsak hiçbirimiz yarınlarımıza güvenle bakamayız.

Buradan tüm vatandaşlarıma sesleniyorum, Anayasamızın 104. maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başı olarak, PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle, DHKP-C'siyle ve tüm diğerleriyle, adı, söylemi, yöntemi ne olursa olsun, tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142