Erdoğan ilk kez konuştu...

Erdoğan ilk kez konuştu...
banner206

Türkiye-ABD arasındaki mutabakat sonrası beklenen açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

İstanbul'da Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi'nde namazını kılan Başkan Erdoğan namaz çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.Türkiye ile ABD arasında varılan anlaşmaya dair şunları söyledi;ADETA FİNAL GÖRÜŞMELERİNİ YAPTIK

"Bu sürecin öncesi var, telefon diplomasisi var. Sayın Trump ile Sayın Putin ile yaptığımız görüşmeler, AB ülkeleriyle yaptığımız görüşmeler var. Bir kısmını BM Genel Kurulu'nda yaşadık. Yoğunlaşan görüşmelerimizi dün gerçekleştirdik. Bir gün öncesi Sayın Trump ile yaptığım telefon görüşmesinden sonra, heyetler arası görüşme ile iyi bir yere taşıyabiliriz dedik. Sayın Pence'in başkanlığında heyetler gönderdiler. Bu heyetler benim de belirlediğim heyetlerle ön görüşmeleri yaptılar, dün de final görüşmeler... Görüşmeler sonucu 13 maddelik bildiriyi açıkladık.

120 SAATLİK SÜREÇ İŞLİYOR

120 saatlik süreç işliyor. Malum terör örgütünün bu bölgeyi terk etmesi söz konusu. Bu süreci ağırlıklı olarak Türkiye'nin riyasetinde ve dayanışma içinde yapma sözlerini aldık. Sürekli irtibat halinde olacağız, heyet görüşmeleri devam edecek


PUTİN GÖRÜŞMESİ BU İŞİN BİR PARÇASI

120 saati başarıyla bitirirsek, salı günü de Sayın Putin ile bir görüşme olacak. Bu sürecin ayrı unsuru olarak kabul ediyorum. Bu görüşmelerle bölgeye barışı Barış Pınarı'yla getirmiş oluruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'i kabul etti. Görüşme 1 saat 40 dakika sürdü

TERÖR ÖRGÜTÜ ÇEKİLİYOR

Sabah Milli Savunma Bakanı'mla görüştüm, çekilmenin başladığını belirttiler. Bizim şu anda oradaki güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek, orada kalmaya devam edecekler. terör örgütü alanı terk edecek mi, etmeyecek mi göreceğiz.32 km derinlik 444 km uzunluk. Ama şu an uygulamayı bir görelim. Bu sınır doğuda Irak sınırıdır.


ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR MU?

Milli Savunma Bakanımdan aldığım haberde böyle bir çatışma söz konusu değil.

SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİNİN TAŞINACAĞI İDDİASI

Böyle bir şey söz konusu değil. Zaten eski yeri de bir taşımaydı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142