Erdoğan onlar için talimat verdi!

Erdoğan onlar için talimat verdi!
banner206

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkması ile ilgili "Pazartesi günü Cumhurbaşkanımızın bu konuda da bazı güzel haberleri olabilir" dedi.
Kalın, 24 TV'de Helin Aslan'ın gündeme ilişkin sorularını cevapladı.
"65 yaş ve üstü vatandaşlar ile 20 yaş altı gençler için sokağa çıkma yasağında bir esneme olabilir mi?" sorusu üzerine Kalın, şunları kaydetti;
"65 yaş ve üstü bütün büyüklerimiz yaklaşık 45 gündür evden çıkmadılar. Sağ olsunlar, bu kurala riayet ederek çok tarihi bir görevi de yerine getirdiler, hem kendi hayatlarını korudular hem salgının yayılmasını önlediler. Ülkemizde yaklaşık 7 milyon kadar 65 yaş ve üstü vatandaşımız var. Bu şikayetleri biz de alıyoruz. Cumhurbaşkanımız da bunları dinliyor. Cumhurbaşkanımızın şöyle bir talimatı oldu. 'Bilim Kurulu'nun bu konudaki değerlendirmesini aldıktan sonra pazartesi günü Kabine Toplantısı'nda bu konuyu değerlendirelim. Bilim Kurulu'nun kanaati çerçevesinde de bu konuda bir karar alalım.' dedi. Pazartesi günü Cumhurbaşkanımızın bu konuda da bazı güzel haberleri olabilir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142