Erkuş Urfa'da ki aşılama detaylarını açıkladı...

Erkuş Urfa'da ki aşılama detaylarını açıkladı...
banner206
banner279

Çin'den gelen koronavirüs aşısı ile ilk aşılamalar yapılmaya başladı. Dün canlı yayında ilk olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve bilim kurulu üyeleri aşı yaptı. Şanlıurfa'da ise bugün hastanelerde aşılar yapılırken, İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş' ta aşıyı yapan ilk yapanlardan oldu.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun Koronavirüs aşısına acil kullanım onayı vermesinin ardından, Şanlıurfa'da ilk aşıyı İl Sağlık Müdürü. Doç.Dr. M.Emre Erkuş yaptı.

İl Sağlık Müdürü. Doç.Dr. M.Emre Erkuş, kendisine ve İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanlarına yapılan Aşının ardından yaptığı açıklamada;

"Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri aşılamasından sonra bugün tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak Sağlık personellerimizin Covid-19 Pandemik aşılama süreci başlamış bulunmaktadır. Bu süreci bugün itibariyle öncelikle riskli olan gruplarda Sağlıkçılarımızda başlamış bulunup ilerleyen günlerde şuanda da sistem üzerinde E-nabız da vatandaşlarımız kendilerinin aşılamayla ilgili öncelik grupta olduklarına dair bilgiyi yer aldıktan sonra MHRS(Merkezi Randevu sistemi) alo 182 üzerinden randevu oluşturarak tüm Devlet Hastanelerimizde, Özel Hastanelerimizde, Aile Sağlığı Merkezlerimiz, Üniversite Hastanemizde, Covid-19 aşılaması Şanlıurfa’da başlamış bulunmaktadır. Aşının yapılabilmesi için mutlaka öncelikli grupta olmanız ve sistem tarafından onaylanmanız ve daha sonrada randevu almanız gerekmektedir. Bu aşılar kişi üzerine çıkış yapıldığı için kimin adına kayıtlı ise bu şekilde kayıt yapılacak. Bilim kurulunun belirlediği standardın dışında başka bir öncelik sağlanmayacaktır. Bu konuda vatandaşlarımızın aşı olmak isteyenlerin mutlaka sistemden kontrol edip randevularını alarak ilgili merkezlere müracaat edebilirler. Aşılamaya il merkezinde Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı ek bina (Eski Ursu Hastanesi) Covid-19 aşılama merkezi olarak kurulup burada başladı. Ancak bunun haricinde tüm İlçe ve Merkez Hastanelerimizde aşı merkezi bulunmakta randevu ile beraber bu sistemiz bugün devreye girmiş bulunmaktadır. Şanlıurfa halkına ve tüm Türkiye vatandaşlarına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz dedi.

URFASTAR

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142