Eyyübiye Belediyesi’nden konut atağı

Eyyübiye Belediyesi’nden konut atağı
banner206

Eyyübiye Belediyesi’nin Yenice bölgesinde ilk etapta yapmayı düşündüğü 900, toplamda ise 15 bin konutluk projesinin tanıtım programına katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bazı STK başkanlarıyla görüş alış verişinde bulundu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Faruk Akbaş ile birlikte yürüttüğü Şanlıurfa Eyyübiye Evleri konut projesinin 1. Etabı olan 900 konutluk olan ilk kısım için Şaşemkom Toplantısı salonunda STK ve Dernek Başkanları ile toplantı yaptı.

Toplantıya Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şaşemkom Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Faruk Akbaş, Şanlıurfa Müteahhitler Birliği Başkanı Mustafa Önal, Hizmet İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Reşat Özmen, Şanlıurfa Lokanta ve Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet Kaçak, Kaşip Başkanı Hakan Aydın katıldı.

Toplantıda katılımcılara kısa bir konuşma yapan Eyyübiye Belediye Başkanı, “Urfa’da alternatif yerlerde sıkıntı olduğunu biliyoruz, aslında imarlı alanlarımız yeterli. Ama alt yapının götürülememesi, o yerler belirlenirken Urfa’daki yaşayan insanların sosyal durumu dikkate alınmadan yapılması, çok uzak anlamına geliyor. Zaman zaman oda başkanlarıyla bir araya geliyoruz, şimdiye kadar dersimize iyi bir şekilde çalışmaya çalıştık. Bu saatten sonra artık uygulama zamanı, bu saatten sonra artık ortaya bir şeyler koyma zamanı, bu saatten sonra artık fiziki projelerin hayata geçme zamanı. Bunun içinde daha önce sosyal konut adı altında başlayan ama sıkıntısından dolayı devam edemeyen, sonrasında bizim devreye girip taraf olmamızla beraber, biraz daha sosyal konutun dışında iyi bir yaşam alanı oluşturmaya çalışacağız.” Dedi.

Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Faruk Akbaş’ta, bir konuşma yaparak Şanlıurfa’nın en büyük sorunlarından bir tanesinin konut fiyatlarının yüksek olmasıdır, bu yüzden Eyyübiye Belediyesi ile ortak olarak yapmış olduğumuz bu çalışma ile yüksek olan konut fiyatlarının makul seviyeye ineceğini ifade etti.

Şanlıurfa Müteahhitler Dernek Başkanı Mustafa Önal ise, Başkan Mehmet Ekinci’den rica da bulunarak yapılacak olan konutların yollarının daha geniş yapılmasını istedi. 10-20 yıl sonra bu yollar dediğimiz şekilde olursa sizin heykeliniz dikilecektir” ifadelerini kullandı.

Toplantı daha sonra yapılan sunumla devam etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 11:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
suphi sultanoglu
suphi sultanoglu - 7 yıl Önce

Eyyubiye ilcemizde toplu konut projesine.Cok ihtiyac vardir hem ilcemizin cehresi degisir hemde insanlarimizin konut ihtiyaci giderilmis olur Bunu herzaman soyluyorum suanda eyyubiyemiz koy konumunda modern bir ilce olmasi icin birincisi toplu konut projesi ikincisi kentsel donusum projesi sart bunlar olursa o zaman ilcemiz modern bir ilce olur cunku bizdeki kaynak hic bir ilcede yoktur .Belediye baskanimiz bu iki projeyi hayata gecirse urfada en badarili baskan odulunu biz eyyubiye halki veririz cunku en buyuk odul eyyubiyelilerin oduludur herkese selam bir eyyubiyeli

abdulkadir demir
abdulkadir demir - 7 yıl Önce

eyyubiyenin tek sorunu konut inşallah olur gönülden destekliyorum

mahmut uvacin
mahmut uvacin - 7 yıl Önce

Insl oyle olr

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142