Fakıbaba, Güvenç’e tuzak mı kurdu?

 Fakıbaba, Güvenç’e tuzak mı kurdu?
banner206

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'in Kahramanmaraş olmasından dolayı sosyal medya üzerinden yapılan yalanlardan biri daha ortaya çıktı.

Vali olarak Şanlıurfa'da bulunan Güvenç, Şanlıurfa'dan Aday olacağı açıklandıktan sonra"Maraşlı aday istemiyoruz. Urfalı aday istiyoruz" diye Şanlıurfa'da bazı kesimler kampanya başlatmıştı.

haber46.com’un haberine göre; Kısa bir süre önce sosyal medya üzerinden; "Şanlıurfa Büyükşehir Maraş'tan Çimento aldı" diye propaganda başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi ise Celalettin Güvenç döneminde bu alımları yapılmadığını açıkladı.

Aslında çimento alımı Fakıbaba döneminde hemde seçime 46 gün kala 14/02/214 tarihinde yapılmış. Seçim sürecinde ve özellikle Kahramanmaraş'tan yapılan bu alım ile, 'Fakıbaba Güvenç'e tuzak kurmak için mi bu alımı yaptı' şüphelerine neden oldu.

konuyla ilgili olarak Yıldız Ticaret Biriket ve Maraş Çimentosu Şanlıurfa Ana Bayii H. Vahit Yıldız yaptığı açıklamada; "Son birkaç gündür medya da yer alan “Maraş çimentosu” konulu yalan haberler, bir kesim insanların sırf siyasi emelleri uğruna, büyük şehir belediye başkanımızı hedef alarak, onu ve bizim gibi 40 yıldır Şanlıurfa’da esnaflık yapan ve Urfa’nın evladı olan Yıldız Ticaret’i karalamaya yöneliktir. Bu konu vicdan ve ahlak çerçevesi dışında olup, gerçekle hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Yıldız Ticaret 2009 yılından beri Şanlıurfa belediyesi ve birçok resmi kurumun çimentosunu, uygun fiyat ile temin etmektedir. Çimentonun Maraş Çimento’dan temin edilme sebebi ise, ticarethanemizin Şanlıurfa Maraş Çimento ana bayii olması ve çimento piyasasına hâkim olan herkesin bildiği gibi, kaliteli ve fiyatının uygun olmasıdır. Belediye veya herhangi bir kurumun temin ettiği ürünlerin, Şanlıurfa patentli olma zorunluluğu olmadığı gibi, her ürünün Şanlıurfa’dan alınması da mümkün değildir. Sözde Şanlıurfa’ya ve Şanlıurfalılara sahip çıkma adına bu çirkin iftiraları atanlar, alnın teri ile para kazanma derdine düşmüş bir Şanlıurfalı esnafın işini bozmaya çalışmaktan başka bir şey yapmamaktadırlar. Resmi evraklar ile belediyemizin ve bizim doğruluğumuz kanıtlanabilecek nitelikte olup, bu iftiraları atanları kamuoyunun vicdanına ve Allah’ın takdirine bırakıyoruz" dedi.

Böylece sosyal medya üzerinde yapılan yalanın gerçeği ortaya çıktı.

İŞTE BELGESİ...

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2014, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142