Faruk Çelik'ten sert sözler!

Faruk Çelik'ten sert sözler!
banner206

AK Partili eski Tarım Bakanı, Şanlıurfa eski Milletvekili Faruk Çelik, sert eleştirilerde bulundu. İktidarın icraatlarını eleştiren Çelik, “Namussuzlarla hesaplaşacağız arkadaş, hiç lamı cimi kalmadı bu işin” diye konuştu.

AK Parti hükümetlerinde 3 kez bakanlık, 5 dönem de milletvekilliği yapan Faruk Çelik, iktidarın icraatını adeta yerden yere vurdu. 
Sözcü'nün haberine göre, Bursa Kestel Çataltepe Sanayii Sitesi mağdurlarıyla düzenlenen toplantıya katılan Çelik şunları kaydetti:
“Bursa Türkiye'nin sayılı şehirlerinden biri. Ben gitmişim Urfa'ya. Doğru gönderdiler Urfa'ya, kim neden rahatsız olduysa bilemiyorum. Artık bu saatten sonra hiç kimse ‘Aman birileri zarar görecek konuşmasın Faruk Çelik’ diye beklemesin. Çünkü benim de bir istiap haddim var. Ben bundan sonra her konuyu konuşacağım. Siyasetçisiniz, yüzleşmeden kaçıyorsanız sahtekârsınız. Bunun lamı cimi yok yani. Bunlar artık Bursa'da konuşulmalı.”

İCRAAT ELEŞTİRİSİ
“Nerede hızlı tren? Ben yaptırdım ihalesini. 10 yıl oldu demiryolu Bursa'ya hala gelecek. ‘Şehir hastanesini Yıldırım'da yapacaksınız. Batıya yıkmayın her şeyi’ dedim. Hastaneyi götürdüler ucube bir yere koydular. Şimdi tam 2 katrilyonluk ihale yapıyorlar demiryolunu hastaneye ulaştırmak için. Hastanenin maliyeti ne kadar? 1 milyar. Yapılacak yolun maliyeti ne kadar 2 milyar, yazık değil mi bu milletin iki milyar lirasını çarçur ediyorsun. Projelerin bir tanesi değil ki, hepsi yanlış yapılmış.”

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2021, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142