Flaş.. O teröristlerin yargılanmasına başlandı

Flaş.. O teröristlerin yargılanmasına başlandı
banner206

Şanlıurfa'da 4 polis memurunu şehit eden teröristlerin yargılanmasına başlandı.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015 tarihinde evlerinde şehit edilen polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar ile 28 Ağustos 2015 tarihinde Balıklıgöl Devlet Hastanesi önünde şehit edilen polis memurları Fatih Kılbey ve Tanju Sakarya’nın ilk duruşmaları bugün Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlandı. Zanlıların telekonferans sistemiyle Osmaniye'den katıldığı duruşma öncesinde zanlı yakınlarının adliyeye gelmesi nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri alındı.

 

DEVLETİN BİRLİĞİNİ VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZMA SUÇUNDAN YARGILANIYORLAR

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Terörle Mücadele Şubesi'nde görev yapan polis memuru Feyyaz Yumuşak ve Çevik Kuvvet Şubesi'nde görevli polis memuru Okan Acar’ın 22 Temmuz 2015’te evlerinde uyudukları sırada şehit edilmesiyle ilgili dava Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlandı. Duruşmalar öncesi adliyeye gelen çevik kuvvet ekipleri, zanlı yakınlarının adliyeye girişinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

 

MAHKEME TELEKONFERANS SİSTEMİYLE YAPILDI

Devletin Birliğini ve Bütünlüğünü Bozma suçundan yargılanan Murat A., Hasan I., Ömer K., Sedat A. ve Hüseyin A. hakim karşısına çıktı. Osmaniye Cezaevinde telekonferans şeklinde duruşmaya katılan zanlılar olayla bağlantılarının olmadıklarını ifade etti. Saldırı sonrası gözaltına alınan sanıklar hakkında Devletin Birliğini ve Bütünlüğünü Bozma suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası isteniyor.

 

ÇÖZÜM SÜRECİ ASKIYA ALINMIŞTI

Polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar’ın Ceylanpınar ilçesindeki kaldıkları evde uyurken şehit edilmesinin ardından çözüm süreci askıya alınmış ve başta Kandil Dağı olmak üzere Kuzey Irak’taki terör yuvalarına Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hava harekatı düzenlenmişti.

 

HASTANE ÖNÜNDE DE İKİ POLİS ŞEHİT EDİLMİŞTİ

Şanlıurfa’da Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Önleyici Hizmetler Şubesinde görev yapan polis memurları Fatih Kılbey ile Tanju Sakarya’nın Balıklıgöl Devlet Hastanesi önünde 28 Ağustos 2015 tarihinde uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edilmeleriyle ilgili dava da Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlandı. Polis memurlarını şehit edilmesi ile ilgili gözaltına alınan Tarık Y., Fevzi Y., Hidayet D., Erdal D., Mahmut T. ve Semih A., Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etme, Devletin Birliğini ve Bütünlüğünü Bozma suçlarından hakim karşısına çıktı. Osmaniye cezaevinde tutuklu bulunan sanıklar, diğer saldırının failleri gibi telekonferans sistemiyle duruşma salonuna bağlandı. Polis memurlarının şehit edilmesiyle ilgili gözaltına alınan zanlılar Tarık Y., Fevzi Y., Hidayet D., Erdal D., Mahmut T. ve Semih A., hakkında ağırlaştırılmış müebbet cezası isteniyor. Öte yandan hükümetin başlattığı çözüm süreci bu iki polis memurunun şehit edilmesinin ardından sona ermişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142