Güneş, Gazeteciler Günü'nü kutladı

Güneş, Gazeteciler Günü'nü kutladı
banner206

MHP Şanlıurfa İl Başkanı Mahmut Güneş, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Güneş, kamuoyunu aydınlatan tüm gazetecilerin gününü kutladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şanlıurfa İl Başkanı Mahmut Güneş, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, gazeteciliğin önemine vurgu yaparak, halk ile bürokrasi arasında köprü olan gazeteciliğin kutsal bir kamu görevi olduğunu kaydetti.

“Gece gündüz büyük bir fedakarlıkla tarafsızlığı ilke edinerek mesleklerini icra eden, topluma doğru bilgiyi sunarak kamuoyunu aydınlatan tüm basın çalışanlarının Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” Diyen Güneş, yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı: “Gazetecilik, demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Toplumların bilinçlenmesi ve gelişmesi için çalışan, savaş ve doğal afet gibi her türlü zor koşullarda, kamunun menfaatleri için doğru ve objektif habercilik yapan değerli basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutlar, meslek hayatınızda başarılar dilerim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142