Güvenç, çalışmaları inceledi

 Güvenç, çalışmaları inceledi
banner206

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Akarbaşı Caddesi ve Haşimiye bölgesinde devam eden alt ve üst yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

ŞUSKİ, Aksa Doğalgaz, Fen İşleri, Ulaşım Dairesi, Türk Telekom, DEDAŞ ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı, büyükşehir belediyesi koordinesinde Akarbaşı Caddesi ve Haşimiye bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.

İlgili daire başkanları ile bölgedeki çalışmaları yerinde inceleyen Güvenç, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Güvenç, Divan yolu, Haşimiye, Tünel ve Meşarkiye esnafı ile istişare yaptıktan sonra çalışma talimatı verdiklerini söyledi.

Her bölgeye yapılacak çalışma öncesi bölge halkı ve esnafı ile istişare ettiklerini ifade eden Güvenç, şunları kaydetti:

“Buradaki parke taşları ile oluşan yol dayamıyordu sürekli çöküyordu. Görüyorum ki şimdiki Haşimiye bölgesine yapılan yol çok güzel olmuş. Ama hava muhalefeti nedeniyle işler biraz aksıyor. Bu çalışmaların yanında alt yapıyı da yeniliyoruz. Şanlıurfa’da çok dikkate alınmayan bir işi büyükşehir belediyesi yapıyor. Doğalgaz, fiber kablolar, su ve kanalizasyon yapılarının tamamen değiştiriyoruz bu bölgede. Nihayet Haşimiyeye çarşıya doğalgaz geliyor.”

 

- Halkımızdan sabır rica ediyoruz

Çalışmalardan dolayı bazı esnafların sıkıntı çektiğini ancak çalışmanın bitmesiyle esnafın daha rahat çalışacağını vurgulayan Güvenç, amaçlarının daha yaşanabilir bir Şanlıurfa oluşturmak olduğunu aktardı.

Çalışmalar kapsamında Divanyolu’nun önümüzdeki günlerde trafiğe kapanacağını hatırlatan Güvenç, “Halkımızdan biraz sabır rica ediyoruz. Hava muhalefeti ve altyapı çalışmaları dolayısıyla. Öyle zannediyorum önümüzdeki günlerde Divanyolu’nun trafiğini kapatacağız. 12 Eylül Caddesi’nden ters yönden trafiği vereceğiz bir müddet böyle idare edeceğiz. Onun için Şanlıurfalılar dan sabır rica ediyoruz. Bizleri hoşgörü ile karşılamalarını rica ediyoruz.  İnşallah bu işler bittiğinde Şanlıurfa trafiği nefes almış olacak. Ben halkımıza hayırlı olsun diyorum” dedi.

Başkan Güvenç ve beraberindekiler incelemelerin ardından Hayvan Pazarını ziyaret ederek burada büyükşehir tarafından yeni yapılan mezbahaneyi inceledi.

Hayvan pazarı esnafla bir araya gelen Güvenç, sorunları dinleyerek esnafın daha iyi hizmet verebilmesi için yapılabilecek çalışmaları görüştü.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142