Haftada 3 kez ücretsiz...

Haftada 3 kez ücretsiz...
banner206

Şanlıurfa'nın Akçakale Belediyesi'ne ait TIR garajında barınan Suriyeli sığınmacılara belediye tarafından haftanın 3 günü ücretsiz hamam hizmeti sunularak banyo yapmaları sağlanıyor.

Ülkelerinde yaşanan iç karışıktan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve geldikleri Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde belediyeye ait TIR garajında barınan Suriyeli sığınmacılar için Ankara Büyükşehir Belediyesi, Akçakale Belediyesi, İstanbul Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı ve Bursa Dilruba Evleri Derneği'nin desteğiyle Akçakale Belediyesi'ne ait hamam haftanın 3 günü ücretsiz tahsis edildi. Belediyeye ait otobüslerle barındıkları garajdan alınan sığınmacılar, hamama götürülerek banyı yapmaları sağlanıyor. Belediye ekipleri tarafından banyo sonrasında sığınmacılara yeni elbise de hediye ediliyor.

Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, "Suriyeli muhacir kardeşlerimize daha iyi bir yaşam sağlamak için belediyemize ait hamamını haftada 3 gün ücretsiz olarak tahsis ettik. Aynı zamanda banyo yapan çocuk ve bayanlara giyim ve temizlik malzemesi tarafımızca karşılanmaktadır" dedi.

Suriyeli Hasan Ali Ahmed ise, Türk yetkililere teşekkür ederek, "Her 2-3 günde bir banyoya çıkıyoruz. Hamamda bayan ve çocuklarımıza banyodan sonra ayakkabı ve elbise dağıtıyorlar. Bu yardımlarından dolayı Türkiye halkına ve Türkiye hükümetine teşekkür ederim."

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2015, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142