Haliliye Belediyesi, yeni sanatçılar yetiştiriyor

.

Haliliye Belediyesi, yeni sanatçılar yetiştiriyor
banner206

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan ‘uygulanabilir tiyatro eğitimi’ kursuyla tiyatro alanında yeni sanatçılar yetiştiriliyor.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, kültürel, sanatsal ve gençlere verdiği önemi göstermeye devam ediyor. Başkan Demirkol’un talimatlarıyla kültürel çalışmaların artmasını ve ilçe halkının sosyal aktivitelere daha fazla katılmasını hedefleyen Haliliye Belediyesi, bu kapsamda çeşitli kurslar açıyor. Açılan kurslar arasında yer alan tiyatro eğitiminde, kursiyerlere drama ve diksiyon eğitimleri veriliyor. 4’üncü dönemine giren tiyatro kursunda, kursiyerlere Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abdulkadir Kırıcı eğitmenlik yapıyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binasında devam eden tiyatro kursunda kursiyerlerin yanı sıra, Haliliye Belediyesi Tiyatro Grubu’da 3 oyuna hazırlanıyor. Tiyatro ekibi, önümüzdeki aylarda Hidayet Sayın’ın yazdığı “Yıldızlar Yağıyordu Üstüme” adlı oyun ile Turgut Özakman’ın “Duvarların Ötesi” adlı oyununu sahneleyecek. Ayrıca tiyatro ekibi bu yıl çocuklar için de Adem Atar’ın yazdığı “Bizimkiler Trafikte” adlı oyunda sahne alacak.

 

“TİYATRO EKİBİ ESNAF, ÖĞRENCİ VE EV HANIMLARINDAN OLUŞUYOR”

Kurs hakkında bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abdulkadir Kırıcı, toplulukta her kesimden insanın yer aldığını söyledi. Kursiyerlerin öğrenci, ev hanımı ve esnaf kişilerden oluştuğu vurgusunu yapan Kırıcı, şunları söyledi: “Haliliye Belediyesi rutin belediyeciliğin yanında sosyokültürel anlamada da çok önemli hizmetlere imza atmakta. Bunun en güzel örneklerinden biri de şu an yanımızda duran arkadaşlarımız; Şanlıurfa’nın ikinci profesyonel tiyatro ekibi. Kursiyerlerimiz arasında öğrenci, ev hanımı, esnaf var. Biz şunu ispat ettik eğer Urfa’da kendi çocuklarımıza önem ve ehemmiyet verilirse başaramayacakları hiçbir şey yok. Kültürel anlamdaki çalışmalarımıza büyük önem verip bizi teşvik ettiği için Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol’a Şanlıurfa adına şükranlarımı arz ediyorum.”

Tiyatro ve diğer kurslara başvurmak isteyenler, Haliliye Belediyesinin Kadri Eroğan Caddesi’ndeki ek hizmet binasına başvuruda bulunması gerekirken, 4442263 numaralı Beyaz Masa Hattı’ndan da bilgi alabilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142