Haliliye'de salgın denetimi yapıldı

Haliliye'de salgın denetimi yapıldı
banner206

Haliliye Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı korunma tedbirleri kapsamında başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta ekipleri bu çerçevede ilçede fırın ve manavları denetledi.

Haliliye Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından korunma tedbirleri kapsamında çalışmalarını ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe merkezinde faaliyet gösteren pide fırınları ve manavlara ‘salgın’ denetimi gerçekleştirdi.

Ekipler, fırın denetimlerinde salgınla mücadele kapsamında getirilen kurallara riayet etmeleri konusunda uyardı. Denetimlerde hijyen ve gramaj hususlarının yanı sıra ekipler, fırında çalışanların eldiven, maske ve bone takmaları zorunlu olduğunu, ekmek alırken parayı alan ve ekmeği vatandaşa veren kişilerin aynı olmaması gerektiği konusunda uyardı. Ekipler belirlenen kurallara aykırı davranan işletmelere ise cezai işlemlerin uygulanacağını bildirdi.
Öte yandan manavları da denetleyen zabıta ekipleri, iş yeri sahiplerini halk sağlığını tehlikeye koyacak durumlardan uzak durmalarını ve belirlenen kuralara uymaları yönünde uyardı. Ekipler, manavlarda da fırınlarda olduğu gibi salgınla mücadele kapsamında eldiven, maske takma zorunluluğu ve sosyal mesafenin korunması istendi. Denetimlerde eldiven ve maske de dağıtan ekipler, koronavirüs kapsamında belirlenen kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulanacağını bildirdi.
Ayrıca Zabıta Müdürlüğü, mesai kavramı olmaksızın denetimlerin tüm ilçe genelinde aralıksız sürdürüleceğini duyurdu.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 10:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Fiatları denetleyin fiatları milletin anasını ağlattılar 1.kg portakal 4 tl.biber 12 tl patates 3.5 tl soğan 3.tl bunları denetleyin en büyük virüs bunlar

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142