Title of a News Article

Hilvan'da iş yeri giriş çıkışlarında kısıtlama

Hilvan'da iş yeri giriş çıkışlarında kısıtlama
banner206
banner279
Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Koronavirüs salgınının yayılmaması için sokağa çıkma yasağı bulunan 20 yaş altı ile 65 ve üst yaş gruplarının ilçedeki alışveriş yerleri alanlarına alınmaması için işyerlerine uyarıda bulundu.
Gittikçe etkisini sürdüren Koronavirüsün önüne geçmek ve halk sağlığını korumak amacıyla sokağa çıkması yasaklanan belirli yaş gruplarının farklı yollardan alışveriş yaptığını saptayan Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kurallara uymayanların önüne geçmek amacıyla afiş bastırıp ilçedeki tüm esnaflara dağıttı. İlgili bakanlık tarafından sokağa çıkması yasaklanan 20 yaş altı ile 65 ve üstü yaş gruplarının sosyal hareketlilik içine karışmaması amacıyla bastırılana fişleri esnaflara dağıtan zabıta ekipleri, her ne amaçla olursa olsun yasaklı yaş gruplarının işyeri alanına alınmaması gerektiğini belirterek uyarıda bulundu.
Öte yandan, pandemiye karşı alınan önlemler kapsamında aralıksız devam eden dezenfekte çalışmaları da gün boyunca sürdürüldü. Vatandaşların sağlık sorunları nedeniyle zorunlu olarak gittiği alanlarda temasın olabileceği her nokta büyük bir titizlikle dezenfekte edildi.
Dünyayı tehdidi altına alan Koronavirüsün önüne geçmek için almış oldukları tedbirleri artırarak devam eden Hilvan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çağrılarını yenileyerek, sokağa çıkması serbest olan yaş gruplarının da zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142