Hilvan'ın Genç Girişimcileri Sertifikalarını Aldı

Hilvan Belediyesinin organizasyonunu finanse ettiği KOSGEB girişimcilik kursuna katılan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Hilvan'ın Genç Girişimcileri Sertifikalarını Aldı
banner206
 

İşsizliğin önüne geçmek ve istihdamı yaratmak amacıyla Hilvan Belediyesi ile KOSGEB işbirliği ortaklığıyla düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi kursuna katılan toplam 120 kursiyere Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve KOSGEB Şanlıurfa Hizmet Merkez Müdürlüğü yetkilisi İdris Erkeksoy sertifikalarını verdi.

 

İş istihdamı yaratmak, kalifiye elemanların göçünü engellemek ve özellikle üretime dayalı iş imkanı sağlamak amacıyla verilen kurslarla bölgesel kalkınmanın hedeflendiğini ifade eden belediye başkanı Aslan Ali Bayık;

 

'Belediye olarak hükümetimiz tarafından sağlanan bu imkanı değerlendirdik. İnşallah yeni işyerlerinin açılmasıyla daha çok iş istihdamı sağlanır. İnsanlarımızın iş sahibi olma noktasında en çok biz seviniriz. Hayırlı ve uğurlu olsun' dedi. 

 

Ayrıca Hilvan Kaymakamlığı ve KOSGEB işbirliği ile aynı amaç doğrultusunda düzenlenen kursa katılan 60 kursiyere sertifikalarını veren Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay, 'Özel bir belge niteliği taşıyan bu sertifikalarla inşallah insanlarımız toplum ve iş hayatlarında başarılı olurlar.' dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
yolcu
yolcu - 6 yıl Önce

sudan haber verin su yok beyler bu yazın....

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142