Hırsızların yeni taktiği 'Korona'

Hırsızların yeni taktiği 'Korona'
banner206

Korona virüsünü bahane ederek evleri soymaya başladılar.

Edinilen bilgiye göre, Korona virüsünü bahane edip kendini sağlıkçı olarak tanıtan hırsızların yeni taktiği belli oldu.

Kendilerini sağlık Bakanlığı personeli olarak tanıtan ve kapı kapı dolaşan hırsızlar girebildikleri evlerde bayıltıcı ile ev sahiplerini etkisiz hale getirerek soygun yapıyorlar. 

İddiaya göre sosyal medyada dolaşan bir mesaj ise durumu şöyle anlatıyor; "10 dakika önce kapı çaldı ve kimsiniz diye sorduğumda, Sağlık Bakanlığı’ndan tarama yapmak için geldiklerini söylediler. Ne taraması dedim ve Corona için dediler. Bende istemiyorum dedim kapattım kapıyı. Ardından Sağlık Bakanlığı’nı aradım (184 SABİM) ve böyle bir hizmetleri var mı diye sordum. Telefon numaramı aldılar ve bakanlıktan dönüş yapılacağını söylediler. Dönüş yaptılar ve sabahtan beri 100’ün üzerinde ihbar aldıklarını ve hırsızların ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını söyledi ilgili kişi. Dikkat edelim lütfen." 

Bu mesaj yaklaşık 24 saattir sosyal medyada dolaşıyor ve kısa sürede yüzbinlerce insana ulaşmış durumda. Korona bahane bilen hırsızların bu yeni taktiğine karşı yetkililerin dikkatli olunması yönünde paylaşımlarda bulunduğu görüldü. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 00:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142