Hizmet Dostu işletmeler ödüllendirilecek

Eyyübiye ilçesinde iyi hizmet veren işletmeler, Belediyesi tarafından Mavi Bayrakla ödüllendirilecek. Bu uygulamanın devreye girmesi için Şanlıurfa Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay ile görüşme yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘müşteriye dost olan işletmelere Mavi Bayrak asılacaktır’ dedi. 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’yi makamında ziyaret eden Şanlıurfa Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay, burada Eyyübiye ilçesindeki esnafın sorunlarını dile getirdi. İlçede vatandaşlara yönelik hizmet veren işletmelerin sıkıntılarının giderilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunan Başkan Ekinci ve Bakay, ortak bir karar aldı. Bu karar doğrultusunda Eyyübiye İlçesindeki esnaflar arasında rekabet gözlemlenecek. İlçe vatandaşına en iyi hizmet veren işletmeler Mavi Bayrakla ödüllendirilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci; “İşletme, müşteri memnuniyeti, hijyenik, kalite ve fiyat yönünden kontrol edilerek, eğer her yönü ile müşteri dostu ise, o işyerine mavi bayrak asılacak. İlçeye gelen turistler, bir iş yerine girdiği zaman nerede bir mavi bayrak varsa oraya girecek, yanındaki esnafta ise mavi bayrak yoksa zaten turist oraya girmez. Böylelikle o esnafta kendini düzeltir diyen Başkan Ekinci, “Esnaf Odaları Birliği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin bizlere yapmış olduğu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Bu yapılan ziyaret esnasında esnaflarında sorunlarını dile getirdiler, bizimde buradaki amacımız bu sorunları çözmektir. Esnafın fiyat noktasındaki rayiç olayı üzerinde durulması gereken bir konudur. Yine kayıt dışılık bir olay var bu kayıt dışılık önleminin alınması adına tedbirler var bunları konuştuk.”Dedi.  

MEKSA Vakfı geri geliyor…

Esnaf ile bire bir ilgili olan Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA) Vakfı konusunda da görüşen Başkanlar, bu Vakfı geri getirmek çabasına girdi. MEKSA Vakfı ile ilgili de konuşmasında açıklık getiren Başkan Ekinci; “MEKSA Vakfı, şuanda bir yerde atıl durumda onunla ilgili başkanımızla görüştük. İnşallah bir protokol dâhilinde MEKSA Vakfını da faal hale getirip, en az mesleki edindirme kurslarının hızlı bir şekilde açma durumumuz olacak. Yine esnafın yaptığı işgaller var. Onları da arkadaşlar dile getiriyor. Daha rahat bir ortam yaratmak adına bu işgallerin önüne geçmek için çalışmalarımız var. Hepsinden de önemlisi daha öncede de ifade ettiğimiz gibi mavi bayrak uygulaması, müşteri dostu işletmelerin kurulması yönünde bununla ilgili bazı kriterler belirlenecek. Bu kriterler belirlendikten sonra ilgili arkadaşlar tarafından bunun takibi yapılacak ve burada mavi bayrak işletmesi sahip yerler, bir nevi müşteri dostu şeklinde adlandırılacak. Kalite yönünde rekabeti artıracak bir uygulamadır.” İfadelerini kullandı.

Şanlıurfa Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay ise ziyaret sonrası yaptığı konuşmasında, “Eyyübiye Belediye Başkanımıza bizleri kabul ettikleri için teşekkür ederiz. Yaptığımız ziyaret esnasında esnafımızın sorunları ile ilgili dile getirdiklerimiz kayıt dışı ve fiyat tarifeleri ile ilgili bunları başkanımızla fikir alışverişinde bulunduk. Aynı zamanda esnaflarımızın bir MEKSA Vakfı vardı. Bu MEKSA Vakfında Mesleki Eğitim ile ilgili ortaklaşa çalışmalarımızı görüştük. Bu çalışmalarımızla inşallah kalifiye elamanlarımız eşliğinde beyanda bulanacağız. Bu sorunlarımızın çözümü noktasında Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci çözecektir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142