Hükümlüler hayata yeniden kazandırılıyor

   Hükümlüler hayata yeniden kazandırılıyor
banner206

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, suça sürüklenen çocukları ve iyi halli eski hükümlüleri hayata kazandırmaya devam ediyor.

Şanlıurfa Denetimli Serbestlik Müdürü Sinan Yaşar, yaptığı açıklamada, suça sürüklenen çocukların ve iyi halli eski hükümlülerin infazlarını yaparken hem ıslahları yapma hem de topluma kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Topluma faydalı birer birey haline gelmeleri için çalışmalar yaptıklarını belirten Yaşar, ”İki yıldır güvenli ve huzurlu bir Şanlıurfa için güzel hizmetler sunmaya çalışmaktayız. Özellikle suça sürüklenen çocukların ve iyi halli eski hükümlülerin ve denetim altındaki hükümlerin infazlarını yaparken aynı zamanda da ıslahlarına yönelik, topluma kazandırmalarına yönelik eğitim ve iyileştirme çalışmaları yaparak üretken bir birey olmalarını sağlamaktır. İki yılda Allah'a çok şükür 600 kişiyi meslek sahibi yaptık ki bu meslekler de piyasanın iş piyasasının aradığı genel geçer meslekler. Bu arkadaşlarımızın çoğu da iş sahibi oldu bundan dolayı da çok mutluyuz. Bizzat 2 yılda 350 arkadaşımızı biz işe yerleştirdik. Temel hedefimiz bu kişilerin üretken bir birey olarak kendilerine, ailelerine, topluma faydalı birer birey haline gelmeleri, bu çalışmaları yaparken özellikle de Şanlıurfa valiliğimiz, Cumhuriyet Başsavcımız, çok büyük bir destekçimiz Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürlüğü, Milli Eğitim İl Müdürlüğü gibi ortaklarımız var, STK’lardan çok ciddi manada destek görmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

Hükümlüler ise, ”İyi şeyler oldu hayatımızda çok şey değişti, aile hayatımız çok değişti mesela çocuklarımızla ilgi tutumlarımız çok değişti. İnsanlara karşı tavrımız çok değişti en azından kaybettiğim ya da bozulan psikolojim veya hayatım düzeni bozulan her şeyi düzelttiler sağ olsunlar. Öncelikle denetimli serbestliğe teşekkür ediyoruz. Bizi işe koydular yani ekmeğimizi kazanıyoruz. Allah razı olsun kendilerinden. Bizi meslek sahibi yaptılar, şu an eve ekmek götürebiliyoruz. Mutluyuz, huzurluyuz. Allah devletimize zeval vermesin, Allah hepsinden razı olsun, Allah hepsinin yolunu açık etsin, teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum” diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142