İnsanlığı bitiren olay!

.

İnsanlığı bitiren olay!
banner206
Türkiye'ye sığınan Suriyeli mültecilerden 2 kız çocuğu İstanbul'da tuvalet temizlerken, lavaboları peçetelerle silip kurularken görüntülendiler.

Ülkelerinde yaklaşık 4 yıldır süren iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli mültecilerden 2 kız çocuğu İstanbul'da ihtiyaçlarını gidermeleri karşılığında tuvalet temizlerken, lavaboları peçetelerle silip kurularken görüntülendiler.

DERTLERİ BİR LOKMA EKMEK
Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli mültecilerin verdiği yaşam mücadelesi özellikle de çocukları zor durumda bırakıyor. Çoğu, çıplak ayaklarıyla yoldan geçen vatandaşlardan ya para istiyor ya da karınlarını doyuracak bir lokma ekmek.

EN ŞANSIZLARI ANNE-BABASI ÖLENLER
İstanbul'da gün içinde yürek burkan görüntülerine çok sık şahit olduğumuz Suriyeli çocuklar havaların ısınmasıyla birlikte kendini park ve yeşil alanlara attı. Parkları mesken tutan çocukların en şanssız ve korunmasızları olanları ise ülkelerindeki savaşta annesini, babasını kaybetmiş olanları. O çocuklardan bazıları, Kabataş İskelesi yakınındaki parkta barınmaya çalışan 2'si kız 2'si erkek 4 Suriyeli çocuk.

SADECE BİRİNDE ESKİ BİR TERLİK VAR
Annelerinin Suriye'deki savaşta hayatını kaybettiğini söyleyen kardeşlerden 8 yaşındaki kız çocuğu, son birkaç gündür bu parkta yaşadıklarını söylüyor. 4 kardeşten sadece birinin ayağında eski bir terlik bulunuyor.İHTİYAÇ İÇİN TEMİZLİKBiri 7 diğeri 8 yaşındaki iki kız kardeş, kardeşlerine bakmak için her gün tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için kullandıkları Bezmialem Camii Şadırvanı'ndaki Büyükşehir Belediyesi'ne ait tuvaleti temizlediklerini, lavaboları peçetelerle silip kuruladıklarını belirtiyor.

"GÖREVLİ YAPTIRTIYOR"
Kız çocukları üstelik bu isteğin tuvalet görevlisinden geldiğini söylüyor. Abla kardeş, tuvaletlerdeki maşrapaya su doldurup önce üzerine su taşan lavaboları yıkıyor, ardından lavaboların yüzeyini peçetelerle kuruluyor. (Kaynak: habertürk)   

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142