IŞİD'i vuran pilotlarla ilgili flaş gelişme

IŞİD'i vuran pilotlarla ilgili flaş gelişme
banner206
IŞİD'e karşı operasyon gerçekleştiren ABD öncülüğündeki koalisyonda yer alan S.Arabistanlı iki pilot uçaklarla beraber örgüte katıldı.

Suudi Arabistanlı iki pilotun kullandıkları savaş uçaklarıyla birlikte IŞID'in kontrolündeki Tabka Havaalanı'na inerek IŞİD saflarına katıldığı öne sürüldü. İddiaya göre, Suudlu iki pilot Cuma günü sabah saatlerinde Tabka Havaalanı'nda "IŞİD'e biat edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

IŞİD'E YAKIN SİTE DUYURDU

Suudi Arabistanlı iki pilotun kullandıkları savaş uçaklarıyla birlikte IŞID'in kontrolündeki Tabka Havaalanı'na inerek IŞİD saflarına katıldığı iddia edildi. İddia, IŞİD yanlısı takvahaber internet sitesinden son dakika olarak duyruldu.

 

Sitede yer alan haberde şu ifadeler kullanıldı;

"SUUD REJİMİNE KARŞIYIZ, HALİFEYE BİAT EDECEĞİZ"

"26 Eylül Cuma günü sabah saatlerinde İslam Devleti'nin Tabka'da Esed rejiminden geçen ay aldığı askeri havaalanına 2 savaş uçağı iniş yaptı. Üzerinde Fransa bayrağı olan uçakların etrafları hızla sarıldı ve roketlerle imha edilmeye hazırlandı. Uçakların pilotları bu esnada sakin bir şekilde uçaklarından inip konuşmaya başladılar: 'Bizler tevbe etmek için geldik. Suud rejimine sizler gibi karşıyız. İslam Devleti bizim kardeşlerimizdir. Sizi asla bombalamak istemedik. İslam Devleti'ne, Emirül Müminin'e biat edeceğiz. Bize istediğiniz kadar mücahid verin onları pilot olarak eğitelim. Artık biz sizin askeriniziz.' Bu sözlerden sonra pilotlarla mücahidler sarıldı ve duygusal anlar yaşandı."

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142