Title of a News Article

Jandarma binlerce korucu alımı yapacak!

Jandarma binlerce korucu alımı yapacak!
banner206
banner279

Çoğu kişinin beklediği korucu alımı detayları en sonunda paylaşıldı. Jandarma 5 bin korucu alımı yapacak. En çok alım yapılacak iller belli oldu.

Hükümetten alınan son dakika verilerine göre onlarca ilde istihdam etmek üzere toplamda 5 bin köy korucusu alımı uygulanacağı , bu yıl yapılacak alımlarla eş güdümlü korucu adedinin yükseltilmesi bekleniyor. Herkesin bildiği gibi ilk ilan Çermik Jandarma Komutanlığı bağlamında geldi. Başvuru gerçekleştirmek isteyenlerin 13 Ocak tarihine kadar Çermik İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat yapması gerekmektedir.

EN FAZLA KORUCU ALIMININ YAPILACAĞI İLLER

Muş, Siirt, Van, Bitlis, Diyarbakır, Malatya, Şırnak, Ağrı

Korucular, meslek içerisinde yapılacak sınavda başarılı olmaları halinde uzman erbaş kadrosuna yükselebilmektedir. Şartları taşımaları halinde daha üst rütbelere de yükselebilirler.

KORUCU ALIMI ŞARTLARI

– T.C. vatandaşı olmak,

– Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından küçük olmak, başvuru az olması durumunda yaş şartı 50 olur.

– En az ilköğretim mezunu.

– Kamu haklarından mahrum olmamak.

– 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216’ncı maddesinin ,1’inci fıkrasında yazılı; halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından mahkum olmamak,

– Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklamak, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142