Karaköprü Belediyesi’nden farkındalık projesi

.

Karaköprü Belediyesi’nden farkındalık projesi
banner206

Karaköprü Belediyesi tarafından “Kitap kumbarası projesi” başlatıldı. Kumbarada biriken kitaplar ilçeye bağlı kırsal mahallelere gönderilecek. Kitap kumbarasına kitabı atan Başkan Baydilli, Şanlıurfa’lıları kitap toplama kampanyasına destek olmaya davet etti.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile insan odaklı projeler üreten Karaköprü Belediyesi farkındalık oluşturmak için yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Bir AVM’ye yerleştirilen “Kitap kumbarası” ile birikecek kitaplar kırsal mahallelerde ki çok amaçlı salonlara gönderilecek.

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan proje ile Başkan Baydilli “Kitap Kumbarası”na ilk kitabı atarak kampanyayı başlattı.

 

"Amacımız daha fazla insanın kitapla tanışması"

Proje ile ilgili konuşan Başkan Baydilli, “Karaköprü Belediyesi olarak yine bir ilki gerçekleştiriyoruz. Okuyan bir Şanlıurfa’nın olması için Urfa City Alışveriş merkezimize bir kitaplık koyduk. Burada vatandaşlarımız okuduğu kitapları kitap kumbaramıza atarak daha fazla insanın kitapla tanışmasını sağlayacak. Kitap kumbaramızda biriken kitapları Karaköprü İlçemize bağlı kırsal mahallelerde yapmış olduğumuz çok amaçlı salonlarda ki kütüphanelere götüreceğiz” dedi.

“Bir şehrin gelişebilmesi için insanların okuması gerek” diyen Başkan Baydilli, “Türkiye ve güneydoğu olarak okuma anlamında çok iyi yerlerde değiliz. Bir söz vardır. “Bir ilçenin kütüphanesinde okuyan insanlar varsa, ileride o ilçeyi kurtaracak, bir şeyler yazacak insanlar vardır” . Bu nedenle biz Karaköprü Belediyesi olarak her zaman okumaya önem veriyoruz.  Dinimiz İslam diyor ki; “İlim Çin’de de olsa gidip öğreneceksin” ve Hz Ali’nin bir sözü de; “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” .  Biz bu sebepten dolayı okuyacağız, öğreneceğiz ve öğreteceğiz. İnşallah burada biriken kitaplar gençlerimize okuma alışkanlığını aşılayacak” diye konuştu.

Şanlıurfa’da ki tüm vatandaşlara seslenen Başkan Baydilli,  okudukları kitapları “Kitap Kumbarası” na atmalarını ve onlarında bu proje destek vermelerini istedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142