Karayılan'dan imdat çağrısı!

.

Karayılan'dan imdat çağrısı!
banner206
 TSK'nın son operasyonlarıyla köşeye sıkışan PKK'nın sözde liderlerinden Murat Karayılan, gözünü son umut olarak baktığı şehirdeki Kürt vatandaşlarına çevirdi.

TSK'nın operasyonları sonrası iyice güç kaybeden PKK terör örgütünün sözde lideri Murat Karayılan şehirlerde yaşayan Kürt vatandaşları tehdit edercesine, "Yarın buralar düşerse sizleri de orada bitirirler. Metropoldeki Kürtler görevlerine sahip çıkmalı" ifadesini kullandı.
 
PKK lideri Murat Karayılan, büyük şehirlerde destek bulamadıklarını itiraf etti. Karayılan, "Yarın buralar düşerse sizleri de orada bitirirler. Metropol Kürtler görevlerine sahip çıkmalılar. Hiç öyle 'devrimciyiz' demesinler. Bu zulme karşı direniş Türk toplumuyla da ortaklaştırılmalı. Artık söz konusu değil, eylem zamanıdır. Bu nedenle en fazla eleştirilecek nokta, metropol Kürtleridir" ifadelerini kullandı.
 
Sterk TV'ye konuşan Karayılan, "Ortadoğu yeniden dizayn ediliyor. Türk devleti, Kürtlerin bu dizaynda yer almasından korkuyor" diye konuştu. Karayılan, "Özyönetim" ilanının sadece 3 kentle sınırlı olmadığını ileri sürerek 30 kentte özerklik ilan edildiğini iddia etti.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277