Kaya: "Havza bazında ekim yapılmalı”

 Kaya:
banner206

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, çiftçilerin havza bazlı ekim yapması gerektiğini söyledi.

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş ve beraberindeki heyeti ağırlayan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Nevşehir’deki tarım ürünleri hakkında bilgi aldı.

Şanlıurfa Ticaret Borsası’nın kotasyon ürünleri hakkında da Nevşehir Ticaret Borsası Heyetine bilgi veren Başkan Kaya, üreticilerin artık havza bazlı ekim yapması gerektiğini belirtti.

"Hangi yörede ne yetişiyorsa onu ekmemiz gerekir” diyen Başkan Kaya, alternatif ürün ekimi için üreticilerin bilgilendirilmesi gerektiğini kaydetti.

TİGEM’in sertifikalı tohum uygulamasıyla birlikte verimin arttığını da belirten Kaya, hayvancılık için verilen desteklerin de hayvancılık sektörüne oldukça katkı sağladığını belirtti.

 Kendilerini ağırladıkları için Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya’ya teşekkür eden Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş ve beraberindekiler ardından, Şanlıurfa Ticaret Borsası’nın Buğday Pazarı Tescil Bürosu’nda bulunan Gıda Analiz Laboratuarını ve Hacı İmam Keskin Buğday Pazarı’nda bulunan tescil bürosunu ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142