Kılıçdaroğlu'ndan Urfalı isim için başsağlığı mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan Urfalı isim için başsağlığı mesajı
banner206

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yaşamını yitiren Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun için başsağlığı mesajı yayımladı. Kılıçdaroğlu, “Hayatını adadığı gazetecilik mesleğini, ömrünün sonuna kadar ilkelerine bağlı kalarak sürdürdü. Kalemini satmadı; eğilip, bükülmedi. Onu hep, bu dik duruşu ile hatırlayacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yaşamını yitiren Sözcü gazetesi yazarı Urfalı Gazeteci Bekir Coşkun için yazılı açıklama yaparak, Coşkun’a Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diledi. Kılıçdaroğlu, Coşkun’un basın camiasının duayen isimlerinden olduğunun altını çizerek, şunları belirtti:

“Türkiye, basın camiasının duayen isimlerinden Bekir Coşkun’u kaybetti. Öncelikle, kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere, sevenlerine ve tüm halkımıza başsağlığı diliyorum. Hayatını adadığı gazetecilik mesleğini, ömrünün sonuna kadar ilkelerine bağlı kalarak sürdürdü. Kalemini satmadı; eğilip, bükülmedi. Onu hep, bu dik duruşu ile hatırlayacağız.

Bekir Coşkun gazeteci ve sanatçı kimliğinin yanı sıra, aynı zamanda bir ‘Hayvan Hakları Savunucusu’ idi. 4 Ekim 2020 tarihli son yazısını da onlara ayırmıştı.

Ama belki de bize vedası, 30 Eylül 2020 tarihli köşe yazısında saklıydı. O gün;

‘Yazı bilmem

Yazarım yazı bilmem

Bu yaz böyle geçti

Gelecek yazı bilmem…’ demişti.

Gazetecilik mesleğine, demokrasimize kattıkların için binlerce kez teşekkürler. Seni hiç unutmayacağız Sevgili Bekir Coşkun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142