Kimse bu kadarını beklemiyordu!

Kimse bu kadarını beklemiyordu!
banner206

 ŞANLIURFA'da, cezaevinden tahliye olan 18 eski hükümlü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün düzenlediği proje kapsamında katıldıkları kursu tamamlayarak kepçe operatörü oldu.

Şanlıurfa Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce SODES projesi kapsamında açılan 'Kepçe Operatörlüğü' kursunu başarıyla tamamlayan 18 eski hükümlüye sertifikaları törenle verildi. Cezaevinden tahliye olduktan sonra sabıkalı oldukları için iş bulamayan ve proje kapsamında açılan kursla kepçe operatörlüğü sertifikası almaya hak kazanan 18 eski hükümlü için Şanlıurfa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü salonunda düzenlenen törene, Savcı Utku Salih Dinçer, bürokratlar ile kursiyerler ve yakınları katıldı. Törenle kurs başarı sertifikasını alan eski hükümlüler, kendilerine bu imkanı tanıyan kurum yetkililerine teşekkür etti. Törende hükümlüler adına konuşan Yakup Özmen, yaralama suçundan 6 yıl cezaevinde kaldığını ve üniversite mezunu olmasına rağmen sabıkasından dolayı iş bulamadığını anlatarak, "Bu durum yüzünden oldukça sıkıntılı günler geçirdim. Daha sonra Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün kursuna katıldım. Kursu başarıyla bitirdiğimiz için şimdiden birçok yerden iş teklifi aldım. Bize bu imkanı sunanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Denetimli Serbestlik Müdürü Sinan Yaşar, 2 yıldır süren 'Güvenli ve huzurlu bir Şanlıurfa için el ele' projesi kapsamında tüm kamu kurum ve STK'lar ile birlikte birçok hükümlüye çeşitli branşlarda eğitimler vererek iş sahibi yaptıklarını belirterek, "Bu günde 18 eski hükümlüye kepçe operatörlüğü sertifikalarını veriyoruz. Amacımız eski hükümlülerimizi iş sahibi yaparak topluma kazandırmaktır” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 18 eski hükümlüye sertifikaları verildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2014, 22:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142