Kobaniye girdiler...

.

Kobaniye girdiler...
banner206


Peşmerge, Kobani'ye Hareket Etti

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde iki gündür bekleyen Peşmerge güçleri, Kobani’ye geçmek için sınır bölgesine hareket etti.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde iki gündür bekleyen Peşmerge güçleri, Kobani’ye geçmek için sınır bölgesine hareket etti.

Kobani’de IŞİD terör örgütüne karşı savaşmak üzere Irak Kürdistan Bölgesel yönetiminden gelen Peşmerge güçleri iki günlük bekleyişin ardından bu gece Kobani’ye geçmek üzere konakladıkları bölgeden ayrıldı. Gün içinde son hazırlıklarını tamamlayan Peşmerge, gece konvoy halinde hareket etti.

Özel Harekat Polisi ve jandarma ekiplerinin güvenlik önlemi altında Mürşitpınar Sınır Kapısı'na doğru hareket eden konvoyda, aralarında doçka, katyuşa füzesi ve havan topunun da bulunduğu çok sayıda mühimmat üstü açık şekilde taşındı.

"PEŞMERGE GEÇİŞİ ÖNCESİ SIKI DENETİM"

Peşmerge'nin geçişi öncesi sınırda sıkı denetim yapıldı. İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Peşmergeyi koruyan özel timi denetledi, ardından Peşmerge yetkilileri ile görüştü. Daha sonra Peşmerge'nin beklediği bölgeden ayrılan Emniyet Müdürü Pınarbaşı, zırhlı araçlarla sınır hattına giderek burada geçiş yapılacak bölgede incelemede bulundu. İncelemelerin ardından gece saat 21.30’da Peşmerge, Özel Hareket polisleri nezaretinde sınıra doğru hareket etti. Peşmerge'nin sınırdan guruplar halinde Kobani'ye geçeceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2014, 23:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142