Kürtler yeni örgüt kurdu! Hedef PKK ve...

.

Kürtler yeni örgüt kurdu! Hedef PKK ve...
banner206
 Suriye'de PKK'ya da, Esed rejimine de karşı olduğunu söyleyen ve kendilerine ‘Kürt Devrimciler Tugayları' adını veren bir grup kuruldu. 'Kürt Devrimciler Tugayları' adlı grup tarafından 30 Mayıs tarihinde sosyal medyada bir video paylaşıldı.
Al Jazeera Türk'ün haberine göre, videoda, bir kişi aralarında yüzleri maskeli insanların da olduğu yaklaşık 30 silahlı kişiyi arkasına alarak Arapça ve Kürtçe bir deklarasyon okurken görülüyor.


"GENÇ KÜRTLERİ DAVET ETTİ"
Rejimin ve PKK'nın, Suriye halkına karşı suç işlediğini vurgulayan konuşmacı, "Kürt Devrimci Tugayları" adını verdikleri silahlı grubu Suriye toprağının bütünlüğünü korumak için kurduklarını söylüyor. Konuşmacı, ‘Kürt Devrimciler Tugayları'nın Suriye'deki Kürtlerin temsilcisi hâline gelmesi için genç Kürtleri kendilerine katılmaya davet etti:


"PKK ESED İÇİN SAVAŞIYOR"
"Özgür Kürtler olarak, Suriye halkını ve özellikle Kürtleri korumak için Kürt Devrimciler Tugayları grubunu kurmaya karar verdik. Bu örgütün Kürtleri temsil etmesi için Kürt halkı içindeki tüm diğer özgür insanları bize katılmaya davet ediyorum."
PKK'nın Esed için savaştığını ifade eden konuşmacı, "Onlar, Kürtleri öldüren Tahran'ın safında yer alıyor" dedi..
Videoda maskeli bir kişi de söz alarak, kamera önüne geçti ve bu gruba katılmak için Afrin'den geldiğini anlattı.


"PKK KÜRTLERİ ALLAH'TAN UZAKLAŞTIRIYOR"
PKK'nın tüm gençleri zorunlu olarak silah altına aldığını söyleyen maskeli kişi, Kürtlerin Müslüman bir halk olduğunu, PKK'nın ise bu halkı Allah'tan uzaklaştırmak istediğini savundu.
Ksım ayında Suriye'nin Haseki iline bağlı Malikiye ilçesinde toplanan yüzlerce kişi PKK'nın Suriye kolu PYD'yi protesto etti. Örgütün, kendilerine muhalif olanları kaçırdığını, kadın ve erkekleri zorla silah altına aldığını ve ideolojilerini dayattığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 00:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142