Limak’a ait taş ocağı korku saçıyor!

Limak’a ait taş ocağı korku saçıyor!
banner206

Bozova-Adıyaman Yolu üzerinde Limak Çimento Fabrikasına ait taş ocağında meydana gelen patlama sonucu çevrede bulunan mahallelerde yaşayan vatandaşlar korku dolu anlar yaşadılar.

Limak Çimento Fabrikasına bugün kaçak olarak yapılan patlamada, patlama sonucu taşların çoğu köyün içine düştü ve birçok evin camı kırıldı, birçok ev hasar gördü.

“ÖLÜM VE YARALANMA OLMADIĞI İÇİN DUACIYIZ”

Bugün yapılan patlama sonucu konuşan Çıtıkkale köy halkı kendilerinin artık can güvenliklerinin olmadığını, köylerinin ve can güvenliklerinin her an tehditle karşı karşıya karşıyayız. Defalarca Çimento fabrikasını ve ilgili kurumlarını defalarca yazılı ve sözlü uyardık ama kimse kaala bizi almadı. Dediler.

Çevrede bulunan mahalleliler tarafından daha önce defalarca bu taş ocağı şikayet edilmesine rağmen, başta Valilik, Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü, Büyükşehir ve diğer ilgili kurumlar gereğinin yerine getirmediler.

“CAN GÜVENLİĞİMİZ KALMAMIŞTIR”

Özelikle bugün ki patlama ile ilgili konuşan Mehmet Canbek, Tahir Canbek, Müslüm Canbek, Mustafa Canbek, Kadir Canbek konu ile ilgili şunları söylediler.

“Bugün yapılan patlama sonucu konuşan Çıtıkkale köy halkı kendilerinin artık can güvenliklerinin olmadığını, köylerinin ve can güvenliklerinin her an tehditle karşı karşıya karşıyayız. Defalarca Çimento fabrikasını ve ilgili kurumlarını defalarca yazılı ve sözlü uyardık ama kimse kaala bizi almadı.

LİMAK ÇİMENTO BİZLERİ BURADA RESMEN BURADA ÖLÜME TERK ETMİŞ.

Şuanda köyde büyük kaos yaşanmakta, her an taş ocağı büyük olayları neden olabilir. Köylü kendi tarlalarına gitmek için Taş ocağının içinde geçmek durumunda kalıyor.

Patlama sonucunda tarlalarımıza gidemiyoruz. Bugün yapılan patlama sonucunda bütün tarlalarımıza taşlar doldu.

BURADA 1. DERECEDE DEVLET SORUMLUDUR

2. derecede bizden Limak Çimento fabrikası sorumludur. Tekrar söylüyoruz. Artık can güvenliğimiz kalmamıştır.

Bu taş ocağı 1. Derecede Çıtıkkale köyü zor durumda bıraktı, bırakıyor. Küçük tülmen, Tülmen, Baltaş, Kırkıpınar Kemetaş ve karpuzlu köyleri olumsuz yönde çok etkilenmektedir.” Diye görüşlerini dile getirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142