Memur-sen 1 Mayısta Diyarbakırda

Memur-Sen, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını bu yıl Diyarbakır'da kutlayacak.

Memur-sen 1 Mayısta Diyarbakırda
banner206
 Memur-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun; Memur sen Şanlıurfa il temsilciliği olarak  1 mayıs perşembe saat 8 de sendika binamızın önünde buluşup minübüslerle  diyarbakıra kutlamalara gideceğiz.

 Geçen yıl 1 Mayıs'ı Çanakkale'de kutlayan Memur-Sen bu yıl Diyarbakır'a çıkartma yapıyor. "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı"nı Memur-Sen, Diyarbakır İstasyon meydanında kutlama kararı aldı.

 İlklerin Sendikası

Diyarbakır İstasyon meydanında gerçekleştirilecek 1 Mayıs kutlamalarında birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı verilecek. Çözüm Sürecine verdiği destekle bir kez daha toplumsal sorumluluk alan Memur-Sen’in Diyarbakır’da yapacağı kutlama konfederasyonlar düzeyinde ilk olacak.

 “Çözüm Sürecinin etkisiyle daha da kuvvetlenen birlikte yaşama iradesinin vazgeçilmezliğini vurgulamak için”  bizde memur sen Şanlıurfa şubesi olarak 1 mayısta diyarbakırdayız."Uzunca bir dönem görmezden gelinen,  haklar için, özgürlükler için, demokrasi için, adalet için, saygın bir iş için, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam için Diyarbakır'da olacağız. Kazandıklarımızı kutlamak ve yeni hak taleplerimizi haykırmak için İstasyon meydanını dolduracağız” dedi.

 Alanlardayız Çünkü…

"Daha özgür, daha müreffeh, demokratikleşmeyi tamamlamış yeni ve büyük Türkiye için alanlarda olacağız.Sosyal barış, sosyal adalet, eşitlik ve sendikal haklar için 1 Mayıs 2014’de yeni ve büyük Türkiye idealine inanan herkesi İstasyon meydanına davet ediyoruz. 

 Bizlerde memur sen Şanlıurfa temsilciliği olarak mitingde yerimizi alacağız.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2014, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142