MHP'Lİ ÇETİN URFADA KONUŞTU

.

MHP'Lİ  ÇETİN URFADA KONUŞTU
banner206

 MHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin, Şanlıurfa'da

"(İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu) Siyasi iktidarın yapması gereken anayasamıza ve kanunlarımıza göre işlenmiş bir suç var ise o suçun vatandaşı tatmin edecek somut delilleriyle ortaya koymasıdır"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyona ilişkin, "Siyasi iktidarın yapması gereken anayasamıza ve kanunlarımıza göre işlenmiş bir suç var ise o suçun vatandaşı tatmin edecek somut delilleriyle ortaya koymasıdır" dedi. 

Çetin, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında partisinin il başkanlığını ziyaret ederek, teşkilat üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu. 

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Çetin, genel seçimde partisinin takip edeceği politikalara ilişkin parti yöneticilerinin fikirlerini aldıklarını söyledi. 

Çetin, Türkiye'nin zorlu bir seçimden geçmeye hazırlandığını belirterek, son günlerde yaşanan gelişmeleri endişe ve kaygıyla izlediklerini ifade etti. 

Kanunlara göre suç işleyen herkesin mutlaka yargılanması gerektiğini vurgulayan Çetin, şöyle devam etti: 

"Kamuoyunun kafasındaki soru şu: 'Türkiye Cumhuriyeti devletinin biriminde somut bir bilgi var ise bu bilgi ortaya konulur, biz bu operasyonu bunun için yaptık' denir. Ama geçmişteki yapılan uygulamalara baktığımızda 'altı doldurulamayan algı operasyonu' diye tanımladığımız, gündem değiştirmek için buna benzer bir sürü operasyon yapıldı. Hatta bu operasyonlar neticesinde uzun süre hürriyetinden mahrum kalan insanlar da oldu. Sonrada dendi ki 'bunlara biri kumpas yaptı' bir takım üst mahkemelere gidilerek insanlar cezaevinden çıkarıldı. 14 Aralık'ta yapılan operasyonda şuana kadar bize ulaşan bilgiler neticesinde vatandaş tarafından gerçekten bir suç fiilini işleyen birilerine yapılan bir operasyon gibi algılanmıyor. Siyasi iktidarın yapması gereken anayasamıza ve kanunlarımıza göre işlenmiş bir suç var ise o suçun vatandaşı tatmin edecek somut delilleriyle ortaya koymasıdır. Bu yapılmadığı anda siyasi iktidarın yaptığı tüm uygulamaların vatandaş nezdinde inandırıcılığı kalmıyor.  Onun için 14 Aralık operasyonu bizim pencereden gözüktüğü kadarıyla bir algı operasyonudur." - Şanlıurfa


Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142