Müdür Koltuğundan Araba

Suruç Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, başta eski müdür koltuğu olmak üzere topladıkları atık malzemelerle tamamı kendi imkanları ile araba yaptılar.

 Müdür Koltuğundan Araba
banner206

 Suruç Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, başta eski müdür koltuğu olmak üzere topladıkları atık malzemelerle tamamı kendi imkanları ile araba yaptılar.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri kendi imkanları ile topladıkları atık malzemeleri bir araya getirerek araba yaptılar. Arkadaşlarıyla birlikte ve kendi imkanları ile böyle bir araba yapmaya karar verdikleri söyleyen Suruç Endüstri Meslek Lisesi Metal Bölümü öğrencisi Fadıl Kaya, "Hocalarımızın desteğiyle bu arabayı yaptık. İlerideki hedefimiz bu arabaya motor takmak. Şimdi pedallı yaptık fakat ileride bunu daha fazla geliştireceğiz" dedi.

"TAMAMINI KENDİ İMKANLARIMIZLA YAPTIK"

Öğrencilerin isteği üzerine böyle bir araba yapmaya karar verdiklerini ifade eden Metal Bölümü Öğretmeni Mahmut Özdemir, "Bölümümüzdeki öğrenciler ile birlikte değişik sanat eserleri ve pratik eşyalar yapmaya çalıştık. Öğrencilerimiz bir gün yanıma gelerek dediler ki 'Hocam başka okullarda arabalar yapılıyor ve biz neden yapmıyoruz' dediler. Biz de oturup düşündük ve tamamen kendi imkanlarımız ile dışarıdan hiçbir destek almadan bu arabayı yaptık. Atık malzemelerden topladığımız ürünleri bir araya getirdik. Okulun deposundan bulduğumuz eski müdür koltuğunu da kullandık. İleride bu arabayı daha da geliştirerek motor takmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2014, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277