Müjde.. Oto galericiler sitesi taşınıyor

Kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan oto galericiler sitesini yeni yerine taşımak ve şehre nefes aldırmak için kooperatife ait işlemleri üstlenen Büyükşehir Belediyesi, esnafın takdirini aldı. Esnafla bir araya gelerek mutabakata varan Başkan Çiftçi, kasım ayının ilk gününden itibaren yıkım işlemlerine başlanılacağını söyledi.  

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentleşme alanında vizyonel projeleri hayata geçirerek, geleceğin Şanlıurfa'sını inşa etmeye devam ediyor. Şehir içerisinde yoğunluğun yaşandığı bölgelerin yeniden revizyonunu gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, özellikle Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan oto galericiler sitesinin bir an önce yeni yerine taşınması için deyim yerindeyse elini taşın altına koydu.

Büyükşehir, oto galericiler sitesi kooperatifinin yapması gereken birçok işlemi üstlenerek, sitenin şehir merkezinden taşınmasına ön ayak oldu. 

 

AMAÇ, ŞEHİR MERKEZİNİ RAHATLATMAK

Oto Galericiler Sitesi Kooperatif Başkanları ve üyeleri ile bir araya gelen Başkan Nihat Çiftçi, işlemlerin bir an önce tamamlanması için kurumsal olarak üzerlerine düşen görevin ötesinde bir performans sergilediklerini söyledi.

GAP TAEM Konferans Salonunda yapılan toplantıda Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'nın artık rahat nefes alabilmesi için oto galericiler sitesinin de taşınması gerektiğini belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak kooperatifin yapması gereken iç yollar ve altyapı ile köprülü kavşak inşaatını üstlendiklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'nın her geçen gün gelişmesi için çaba sarf ediyoruz. Bu hizmetleri bir an önce tamamlayarak şuan ki oto galericiler sitesini yıkmak hedefimizdir. Bunun en kısa sürede yapılması için Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevin üstesinde bir sorumluluk yükleniyoruz" dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR, YENİ GALERECİLER SİTESİNDE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Evren sanayi sitesinin karsısında yer alan çevre yolu batı bağlantı kavşağında yapım çalışmaları devam eden yeni oto galericiler sitesinde ŞUSKİ'nin altyapı, Fen İşleri Daire Başkanlığının asfalt ve Ulaşım Daire Başkanlığının ise kavşak işine başladığı müjdesini veren Başkan Çiftçi, "Bu toplantıyı yapmamızdaki amaç sitenin yapım işleminin şu an ne derecede olduğu ve tahliye işlemlerinin ne zaman başlanılacağı konusunda hemfikre varmaktır. Biz Urfa'daki vatandaşlarımızın refahı ve esnafımızın da bir an önce işlerini tamamlayarak taşınması için işlemleri hızlandırmak istiyoruz. Bu anlamda belediyemizin sorumluluğunda olmayan işleri de biz yapıyoruz" diye konuştu.

 

ESNAF, EKİM AYI SONU İÇİN SÖZ VERDİ

Toplantıya katılan kooperatif başkanları ve esnaf da taşeron firmanın yapım işlerini devam ettirdiği bölgedeki çalışmaların 30 Ekim 2016 tarihi itibari ile sona ereceği konusunda söz verdi. Toplantıda söz alan kooperatif başkanları sözleşmenin ekim ayı sonuna göre imzalandığını ve buna rağmen işlemlerin fiziksel gelişimini birebir takip edeceklerini söyledi.

 

KASIM AYI BAŞINDA YIKIM BAŞLIYOR

Başkan Çiftçi, 30 Ekim 2016 tarihi yönünde söz verilmesi ile Cumhuriyet Caddesi üzerindeki işyerlerinin 1 Kasım 2016 tarihi itibariyle yıkımına başlanılacağını söyledi. Kentin dar bir alanda sıkıştırılmasının kabul edilemeyeceğinin altını çizen Başkan Çiftçi, "30 kasım itibari ile söz aldık. Biz de hemen ertesi gün bölgede yıkım çalışmalarına başlayacağız" dedi.

 

ESNAF KATKIDA BULUNACAK

Toplantının sonuna doğru ise esnafın, belediyenin çalışmalarına maddi açıdan katkı sağlanmasına karar verildi. Buna göre kooperatiflerce üyelerden toplanacak para, Büyükşehir Belediyesi hesaplarına yatırılacak. Elde edilen bu gelir, özellikle alt yapıdaki çalışmalar için aktarılacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142