Müjdeli haber...

.

Müjdeli haber...
banner206

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Akciğerleri olacak olan GAP Vadisi Projesi için 12 Milyon liralık hibe desteği aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, göreve geldiği günden bu yana yakından ilgilendiği GAP Vadisi Projesinin 12 milyon TL'lik hibe desteğine özel girişimlerle hız kazandırarak, Şanlıurfa'nın önemli projelerinden birine imza attı.

Proje'nin hayata geçmesiyle birlikte alanı iki ayıran sulama kanalı üzerine kurulacak olan 50 metrelik ve 25 metrelik birer adet çelik köprü inşa edilerek projenin ulaşım sorunun çözecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Hasan Maral tarafından imzalanan protokolle proje için 12 Milyon Türk lirası hibe alındı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunana Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi," Karacadağ Kalkınma Ajansı ile daha önce yapılan çalışmalar neticesinde Şanlıurfa’mızın merakla beklemiş olduğu ve Şanlurfa Büyükşehir Belediyemizin de gündeminde olan GAP Vadisi Projesinin imzasını gerçekleştirdiğimiz ve uygulamasına başlayacağımız iki adet çelik köprü hem GAP Vadisi Projesi için çok çok önemli hem dağ eteği bölgesinin Şanlıurfa Merkezle bütünleşmesi açısından çok önemli bir geçiş noktasında. Bu köprülerin projesini Karacadağ Kalkınma Ajansımız gerçekleştirdi. 12 Milyon Tl lik sözleşmemizi bugün imzaladık. Kalkınma Bakanlığımızdan projemiz destek gördü ve hibe almaya hak kazandık. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak iki adet çelik köprü yapım ihalesinin işlemlerini başlatacağız. Bu projede emeği geçenlere ve paydaş kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Önceki dönem Kalkınma Bakanı olan şuanda Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Sayın Cevdet Yılmaz’ın bu proje ye katkısı ve desteği fazlasıyla olmuştur. Bu kapsam da Sayın Cevdet Yılmaz a sonsuz teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

Şanlıurfa İçin Önemli Bir Yatırım

Projenin Şanlıurfa için önemli bir yatırım olduğunun altını çizen Başkan Çiftçi, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlık görevine başladığım sırada proje tamamlanmış olup  ödeneğin onay kısmı kalmıştı. Süreci hızlandırarak üst düzey yöneticilerle görüşmeler yapıp ödeneğin Şanlıurfa’mıza aktarımını sağladık. Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Dr.Hasan Maral’ın bu projeye emeği çok büyük. Büyükşehir Belediyesi olarak projeyi takip eden gerek Genel Sekreterliğimiz gerekse kurum olarak tüm çalışanlarımıza emek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Tekrardan Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142