“Öcalan diye bir şahıs yok”

 “Öcalan diye bir şahıs yok”
banner206
banner279

Ergenekon Davası'ndan 6 yıl cezaevinde kalan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CNN TÜRK'e konuştu. 'Barış süreci diye bir şey yok' diyen Perinçek, çözüm sürecini eleştirdi. 'Abdullah Öcalan diye bir şahıs yok' diyen Perinçek, 'Hakan Fidan diye onu söyleten kullanan merkez var' dedi.

CNN TÜRK'te 5N1K programında Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtlayan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 'PKK silahları bıraksın, herkes dağdan insin, normal yurttaş haline gelsin. PKK örgütü dağıtsın. Bir genel af çıkaralım' dedi.

Cüneyt Özdemir'in 'Öcalan da yararlansın mı?' sorusuna Perinçek, 'Kanunları herkese uygulamak zorundasınız' cevabını verdi.

Çözüm süriciyle ilgili konuşan Doğu Perinçek, 'Abdullah Öcalan bir şey söylemiyor, Hakan Fidan söylüyor. Kamuoyu şunu iyi tespit etsin. Abdullah Öcalan diye bir şahıs yok. Hakan Fidan diye bir onu söyleten kullanan merkez var, MİT var. Öcalan çok açık bir şekilde MİT'in avucunda' diye konuştu.

PKK ile görüşerek Türkiye'nin hiç bir sorunun çözemezsiniz diyen Perinçek, 'barış süreci diye bir şey yok' dedi.(Gazetevatan)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142