Öcalan TV'den çağrıda bulunacak

​​​​​​​Doğu Perinçek canlı yayında çok çarpıcı bir iddia ortaya attı. Perinçek, "Türk devleti kısa zaman sonra Abdullah Öcalan'ı televizyonlara çıkartacak 'Silahları bırakın, biz yanlış yaptık' dedirtecek" dedi.

Öcalan TV'den çağrıda bulunacak
banner206

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, gündemde geniş yer bulacak bir açıklaması ile daha gündemde. Perinçek programda yaptığı konuşmasında ilk olarak tutuklanan Kars Belediye Başkanı HDP'li Ayhan Bilgen'in açıklamalarına değindi ve ardından “Ayhan Bilgen’in bu tavrı çok cesur. Halk tarafından alkışlanacaktır" dedi. Doğu Perinçek, "Bu tavır, çoğunlukta olan tavır. Bizim Kürtlerimiz içerisinde de alkışlanacaktır. Bu bir çığır açıyor. Şimdiye kadar seslendirilemedi korkulardan dolayı. Ayhan Bilgen’in çatır çatır ortaya koyması cesur bir adımdır” diye konuştu.

"ÖCALAN YAKINDA TELEVİZYONA ÇIKARTILACAK"

Perinçek'in Abdullah Öcalan ile ilgili iddiası ise olay oldu. Perinçek, "Türk devleti kısa zaman sonra Abdullah Öcalan'ı çıkartacak "Silahları bırakın, biz yanlış yaptık" dedirtecek. Televizyonlara falan çıkartacak. Türk devleti çıkartacak, göreceksiniz. Şu an devletin, MİT'in elinde oyuncak durumunda. Onu kullanıyorlar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142