Öcalan’ın kardeşinden şok açıklama!

Öcalan’ın kardeşinden şok açıklama!
banner206

ABDULLAH Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyinin ortaya çıkan sorgulama görüntülerinin tamamının doğru olmadığını ileri sürdü. Geçen pazartesi günü görüştüğü Abdullah Öcalan'ın, kelimelerinin cımbızlanarak montajlandığını ve kendisine ait olmayan cümlelerin benzer bir ses kullanılarak görüntülere yerleştirildiğini anlattığını söyleyen Mehmet Öcalan, "Ağabeyim sorgu kasetinin tamamının ortaya çıkarılarak gerçekleri herkesin görmesini istiyor" dedi.

15 Şubat 1999'da Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen ve İmralı Cezaevi'nde çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın, bölümler halinde ortaya çıkan sorgulama görüntülerinin bazı kısımlarının gerçek olmadığını iddia ettiği bildirildi. Ağabeyi Abdullah Öcalan'la ile cezaevinde görüştükten sonra Şanlıurfa'ya dönen Mehmet Öcalan, bugün BDP İl Başkanlığı'nı ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mehmet Öcalan, sorgulama görüntülerini ağabeyi Abdullah Öcalan'a sorduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Ağabeyim, o görüntülerle ilgili olarak bana 'Konuştuğum kelimelerimi cımbızlamışlar, onları montajlamışlar' dedi. Yine görüntülerde ağabeyim, söylemediği kelimeler bulunduğunu belirterek, 'Sesime benzeyen bir ses kullanmışlar. Bazı kelimeler benim, ancak tamamı benim kelimelerim değil' diyerek tepki gösterdi. Ağabeyim, söylediklerinin doğru olduğunu anlattı ve isteniyorsa sorgunun bölümler halinde değil tamamının yayınlanarak herkesin gerçekleri görmesini istiyor. Bu ve benzer komplolar 35 senedir devam ediyor. Bunlara devam etsinler ama bunlar ne Kürtlere, ne de Türklere bir fayda getirmez."

 

'ÖCALAN ORTADOĞUYA MAL OLMUŞ BİR LİDERDİR'

Ağabeyinin söz konusu görüntüler ile düşürülemeyeceğini, daha da büyüyeceğini ifade eden Mehmet Öcalan, "Ağabeyim Abdullah Öcalan Ortadoğu'ya mal olmuş bir liderdir. Kürtlere, Türklere, Ermenilere, Araplara mal olmuş bir liderdir. 35 yıllık sanatları ne onlara ne de topluma bir fayda getirir. İstiyorlarsa sanatlarını devam ettirsinler. Bu yöntemle barış sürecini bloke etmeyi hesaplıyorlarsa başaramayacaklardır" diye konuştu.

 

Öcalan'ın Kenya'dan yakalanarak Türkiye'ye getirilişini 'uluslararası komplo' olarak değerlendiren Mehmet Öcalan, "15 Şubat sadece Kürtler için değil Türkler için de kara bir gündür. Kürt sorunu 200 senelik bir sorundur. Abdullah Öcalan bu sorunu demokratik bir şekilde çözmek için elinden gelen her şeyi yaptı ve yapmaya devam ediyor. Dün adadan geldim ve ağabeyimde aynı kararlılığı gördüm. Abdullah Öcalan'ın geçmişten beri vermiş olduğu mücadele haklı bir mücadeledir. Kürtler özgürleşmeyene kadar, Türkler de özgürleşmeyecektir. Ağabeyim Öcalan, sorunun demokratik yollar ile çözülmesini istiyor. 15 Şubat uluslararası bir komplodur. Bu komplo Kürtler ile Türkler arasında bir kardeş kavgası çıkarma amaçlıdır. Bu senaryoyu hazırlayanlar asla emellerine ulaşamayacaktır" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2014, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142