OSM’den şok eden açıklama…

.

OSM’den şok eden açıklama…
banner206

2016 Yılını ilk gününde SGK ile sözleşmesi feshedilen Özel OSM Hastanesinden açıklama geldi. Açıklamada, tüm girişimlerden sonuç alınamadığı belirtilerek, “Mevcut şartlarda yaklaşık 800 personel ile hastanemizin devam edemeyeceği aşikardır” denildi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu’nun talimatıyla Fethullah Gülen’e maddi kaynak ayırdığı gerekçesiyle 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle SGK kapsamından çıkarılan OSM Hastanesinin, bir süre önce 10 yıllığına Özel Medical Hastanesine kiralandığı bildirilmişti. Ancak buna rağmen SGK tarafından sözleşme yapılamayan OSM Hastanesinin, küçülmeye gideceği belirtildi.

Konuyla ilgili OSM Hastanesinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi;

“01.01.2016 tarihinden itibaren Hastanemizin SGK Anlaşması tek taraflı olarak yenilenmemiş ve hastanemiz bu tarihten itibaren ücretli hasta bakarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Bu süre içinde tüm personelin özlük hakları özenle korunmuş maaş ödemeleri karşılanmıştır. Sorunun çözümü için de, ilgili resmi kurumlar nezdinde ve ülkemizin sektöründe önde gelen kurumları ile çeşitli girişimlerde ve görüşmelerde bulunulmuştur. Fakat 12.02.2016 tarihi itibariyle yapılan tüm bu çalışmalar sonuç vermemiştir.

Mevcut şartlarda yaklaşık 800 personel ile hastanemizin devam edemeyeceği aşikardır. Bu nedenle hastanemiz küçülmeye giderek sadece ana branşlarda hizmet vermeye devam edecektir. Bu süreçte bize şartsız destek veren tüm personelimize ve halkımıza sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi sunarız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bu arada OSM Hastanesinde çalışan yüzlerce personelinin işine son verildiği öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142