Parklar dikey peyzajla süsleniyor

Parklar dikey peyzajla süsleniyor
banner206

Haliliye Belediyesi, park ve bahçelerde mevsimlik çiçekli bitkileri toprakla buluşturarak vatandaşa görsel şölen sunmayı sürdürürken bir yanda da park girişlerine dikey peyzaj çalışması ile parkları güzelleştiriyor.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatları doğrultusunda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı peyzaj çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kentteki parklarda bir ilk olan çiçek şelalesinin ardından dikey peyzaj çalışması ile yine bir ilke imza atan Haliliye Belediyesi, parklarda görsel şölen sunmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda ekipler, belediyenin sorumluluk sahasında olan parkların girişlerine dikey peyzaj çalışması ile limoni sedum, yeşil mozaik, kırmızı mozaik, begonya türü çiçeklerle süslüyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ekiplerin ilçe sınırları içerisinde bulunan tüm yeşil alan ve parklarda çiçek ekimi başta olmak üzere peyzaj çalışmasının devam ettiği belirtildi.

Öte yandan ekipler, çiçeklerin devamlılığını sağlamak için düzenli periyotlarda bakımlarını yapıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan
Sinan - 2 yıl Önce

Başka bir şey gelmez eliyizden

Urfali
Urfali - 2 yıl Önce

Memleketin merkezinde pislik akiyor ( karakoyun deresi ) pis kokudan sinekten durulmuyor.. islah ve çevre düzenlemesi için proje yok .. park ve bahçelerle reklam yapmak...

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Haliliye belediye başkanı çok güzel işler yapıyor gerçekten umarım enerjisi hiç azalmaz

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142