Perihan Savaş: İbo çocuğumun babası...

Perihan Savaş: İbo çocuğumun babası...
banner206

Şanlıurfa Piazza'da bugün hayranlarının karşısına çıkan ünlü sanatçı Perihan Savaş ve Oya Aydoğan Yoğun ilgi gördü.

İbrahim Tatlıses'in de eski eşi olan Perihan Savaş, hayranı olan Urfalı birinden, 'İboyu halen seviyor musun' sorusuna, 'evet o benim çocuğumun babası onu seviyorum, sağlık durumu şuan iyi, Allah bize bağışlasın' dedi.

'Sohbetlerin en keyiflisi Piazza'da' etkinliğine davetli olarak katılan ve çekiliş sonucu şanslı çifte araç anahtarını teslim eden, ünlü sanatçılar yaklaşık 2 saat boyunca Urfalı hayranlarıyla sıcak bir sohbet gerçekleştiler.

Şanlıurfalılar “Gelinimiz” dedikleri Perihan Savaş ve ünlü oyuncu  Oya Aydoğan’a yoğun ilgi gösterdiler.

Türk Sineması’na adeta damgalarını vuran iki dev oyuncu Oya Aydoğan ve Perihan Savaş,  “Anneler Günü” nü Şanlıurfalılarla kutladılar.  Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde halkla buluşan iki ünlü anne, anneliği anlatırken, zaman zaman duygu dolu anlar yaşadılar. Bir dönem ünlü Türkücü İbrahim Tatlıses ile olan birlikteliğinden dolayı Şanlıurfalıların “Gelinimiz” diye hitap ettiği Perihan Savaş, “İbrahim Tatlıses’i seviyor musunuz?” sorusuna, “İbrahim Tatlıses’i kim sevmez, tabii ki seviyorum, o benim çocuğumun babası” diye yanıt verdi.  Annelere adanmış en özel gün olan “Anneler Günü” nedeniyle düzenlenen etkinlikte,  Türk sinemasının iki usta oyuncusunu “ annelerle” buluştu.  Rol aldıkları sayısız sinema filminin yanı sıra belleklere yer etmiş TV dizilerinde sanatlarını ustalıkla sergileyen Oya Aydoğan ve Perihan Savaş,  Bu Pisti’nde gerçekleştirilen etkinlikte, samimi sohbetleriyle sevenlerinin gönlünde  bir kez daha taht kurdular.

Perihan Savaş, 30 yıl aradan sonra Şanlurfa’da

AVM ziyaretçilerinin sorularını da yanıtlayan iki ünlü isimden Perihan Savaş, Şanlıurfa’ya ilk kez 1978’de bir kez geldiğini söyledi.  Daha sonra İbrahim Tatlıses ile film çekimi için iki kez geldiği Şanlıurfa’ya son gelişinin ise 1985 yılına dayandığını anlatan Perihan Savaş, “O yıl ‘Su’ adlı filmi burada çekmiştik.  Aradan tam 30 yıl geçmiş. Şanlıurfa çok değişmiş, çok güzel buldum” dedi.

Perihan Savaş’a yöneltilen soruların önemli bir bölümü Şanlıurfa ile adı adeta sembolleşen Türkücü İbrahim Tatlıses ile ilgiliydi. Perihan Savaş’a, bir ziyaretçi, “Urfa’ya gelin gelmez misiniz?” diye sordu. Savaş ise, “Bir kez gelin olduk, kıymetimiz bilinmedi” diyerek, espri ile yanıt verdi. Bir başka konuk ise, “İbrahim Tatlıses’i seviyor musunuz?” dedi. Bu soruya da gülerek yanıt veren Savaş, “İbrahim Tatlıses’i kim sevmez, tabii ki seviyorum, o benim çocuğumun babası” dedi.

“Yeğeninizden iki torunum var”

Söyleşide anneliği ve yaşadığı yoğun duyguları da anlatan Perihan Savaş, “Biliyorsunuz, yeğeniniz olan kızım Melek Zübeyde’den iki torunum var. Onlarla vakit geçirmek beni inanılmaz mutlu ediyor. Anne olmak tarifi mümkün olmayan bir duygu.  İnsanın canın canı olan torunları ise bir başka tutku. Allah herkese nasip etsin” dedi.

Esprili konuşmalarıyla söyleşiye ayrı bir renk katan Oya Aydoğan ise, İbrahim Tatlıses ile ilgili soruların yoğunlaşması üzerine, fonda onun bir eserinin çalmasını istedi. Tatlıses’in, “Seni sana bırakmam” adlı türküsünün fon müziği eşliğinde söyleşiyi sürdüren iki ünlü isim, daha sonra sevenlerine imza dağıttı. Ziyaretçilerin boyunlarına sarılıp öptükleri Oya Aydoğan ve Perihan Savaş, mütevazı tavırlarıyla da sevenlerinin gönlünde yer ettiler. Ziyaretçiler, yıllarca filmlerini hayranlıkla izledikleri iki ünlü oyuncuyu yakından görme ve birlikte fotoğraf çektirme fırsatı buldular.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2015, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142