PKK'yı tüketen rakam! TSK son sayıyı açıkladı

.

PKK'yı tüketen rakam! TSK son sayıyı açıkladı
banner206

SUR başta olmak üzere Genelkurmay Başkanlığı, Cizre ve Silopi'de öldürülen terörist sayısını açıkladı. TSK verilerine göre 296 teröristin etkisiz hale getirildi.

CİZRE başta olmak üzere Diyarbakır Sur ve Silopi'de terör örgütü PKK'ya son yılların en ağır darbesi indirildi.

TSK tarafından bugün son durum ve öldürülen terörist sayısı açıklandı. Buna göre 'temizlik operasyonunda' toplam 296 terörist öldürüldü.

 

SUR'DA KAÇ TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ?

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Diyarbakır Sur’da devam eden operasyonda bölücü terör örgütü mensubu 5 teröristin etkisiz hale getirildiği duyuruldu. Böylece etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının 60 olduğu kaydedildi. Üç adet barikatın kaldırıldığı da bildirildi.

 

EN AĞIR DARBE CİZRE'DE... ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI

Şırnak Cizre’de devam eden operasyonda bölücü terör örgütü mensubu 6 teröristin etkisiz hale getirildiği vurgulanarak, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 203 olduğu ifade edildi.

Sekiz adet el yapımı patlayıcı imha edildiği kaydedilerek, 7 adet barikat kaldırıldığı ve bir adet av tüfeği, silaha ait 115 adet fişek ve muhtelif örgütsel doküman ele geçirildiği belirtildi.

 

SİLOPİ BİLANÇOSU

Şırnak Silopi’de devam eden operasyonda ise bölücü terör örgütü mensubu 3 teröristin etkisiz hale getirildiği, etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının 33 olduğu bildirildi.

Operasyonda 19 adet el yapımı patlayıcı imha edildiği, 4 adet barikat kaldırıldığı, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, silaha ait çok sayıda fişek ve şarjör, el yapımı patlayıcı maksadıyla hazırlanmış 20 adet tüp, bir adet jeneratör, çok miktarda ilk yardım malzemesi ve gaz maskesi ele geçirildiği bildirildi.

Şırnak Güçlükonak’ta ihbar üzerine yapılan aramada bölücü terör örgütü mensubu 1 teröristin yakalandığı vurgulanarak, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 5 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 148 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 2 adet el bombası ele geçirildiği kaydedildi.

Gaziantep Karkamış’ta, Türkiye’den Suriye’ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen 3'ü yabancı uyruklu 8 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142