Rabia meydanı yeniden düzenleniyor

.

Rabia meydanı yeniden düzenleniyor
banner206

Büyükşehir Belediyesi, alt katındaki otopark bölümüne su sızdıran ve bu nedenden dolayı tehlike oluşturan Rabia Meydanı'nı yeniden düzenliyor. Başlayan yeni proje sayesinde meydanın yalıtımı yapılarak yeşil alana ağırlık verilecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinin en önemli noktasındaki 17 bin metrekarelik Rabia Meydanı'nda olası bir tehlikenin önüne geçebilmek için çalışma başlattı. Yapımı sırasında yalıtımı yapılmayan meydanda gerek kışın yağmur sularından gerekse yazın sulama esnasında biriken suların alt kattaki otopark bölümüne sızmasından dolayı harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, projeyi hazırlayarak meydandaki çalışmalarına hız verdi.

İlk etapta zemin söküm çalışmaları başlatılan meydanın sil baştan yalıtımı yapılacak ve meydan yeşil ağırlıklı alanlarıyla tekrardan vatandaşların hizmetine sunulacak.

Teknik ve yapım hatasından dolayı bu zorunluluk oluşturan çalışmayı yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Başkan Çiftçi, "Amacımız, Rabia Meydanımızı hak ettiği konuma kavuşturmaktır" dedi.

 

BİLİME VE FEN İŞLERİNE UYGUN ÇALIŞMA

İncelemeleri sırasında bir değerlendirme yapan Bakan Çiftçi, "Meydandaki çalışmalarımız; Genel Sekreter Yardımcımız, Meclis üyesi arkadaşlarımız ve KUDEM şube müdürlüğü teknik ekibimiz ile birlikte yeni başlattığımız bir proje. Rabia Meydanının sökülüp yalıtımının yapılması ve yeniden güzel bir meydan olarak dizayn edilmesini amaçlıyoruz. Bu proje zorunluluktan dolayı yapılan bir projedir. Meydan ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumdan bu yana her zaman şikayet geliyordu. Kışın da baktık yazın da baktık meydanın yalıtımı yapılmadığı için meydanda biriken tüm sular tamamıyla alt kata geçiyordu. Tüm bunlar dolayısıyla bu bir çürümeye ve statik olarak bir tehlike oluşturmaya neden oluyordu. Bu zorunluluktan dolayı çalışma yapılmıştır. Geleceğe sorun bırakmamak adına ve bin 100 kapasiteli otoparkın faaliyete girebilmesi için bu projeyi başlattık. Zeminde söküme başladık. Sökümde itinalı bir şekilde malzemelerin tamamını tekrardan değerlendireceğiz. Bilime ve Fen işlerine uygun bir şekilde 17 bin metrekarelik alanın Rabia Meydanının yalıtımını yapacak ve daha yeşil olarak Şanlıurfalı hemşerilerimin hizmetine sunacağız. Teknik ekip hassasiyetle bu işin üzerinde. 180 gün içerisinde bu projeyi tamamlayacağız. Bir projeyi yapmaktansa o projeyi geleceğe taşımak daha önemlidir. Tüm bunlar Şanlıurfa'nın milli servetidir. Dolayısıyla korumak, kollamak ve çürümesini engellemek en önemli görevlerden birisidir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2017, 16:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

orası rabia meydanı değil TOPÇU meydanı

Gercek urfali
Gercek urfali - 4 yıl Önce

Bu meydan yapılana kadar iyi para yediler.gozunuz konuydu yapı yapılırken kontrolleri görmezden geldiniz .ALLAH yediğiniz kul hakkını sizlerden cikarsin ınş.

UrfaLi
UrfaLi - 4 yıl Önce

peki bunun zarari kimden karsilanacak bu yanlisligi yapan firmadan zarar tanzim edilecekmi

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142