Ramazan hazırlığı başladı

Ramazan hazırlığı başladı
banner206

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 11 ayın sultanı Ramazan’ı karşılamak için yapılan hazırlıklar esnafın yüzünü güldürdü. Ramazan hazırlıkları sürerken en çok tüketilen hurma, kuru üzüm ve kayısı ile meyan kökü tezgahlardaki yerini aldı.

Bunların yanı sıra temel tüketim maddeleri olan sebze, meyve ve et satışlarında da artış oldu. Vatandaş iftar ve sahurluk ihtiyaçlarını tamamlamaya çalışıyor. Fiyatların geçen seneyle aynı seyrettiğini ifade eden esnaf, hoşaf malzemesi satışlarından memnun olduklarını dile getirdi. Sebze, meyve fiyatları geçen seneyle aynı olduğunu söyleyen esnaf et fiyatlarının yükseldiğini belirterek, geçen sene 22-23 lira olan 1 kilo et bu sene 30 lira olduğunu söyledi. Esnaf Habeş Akgül, ''Bu seneyle geçen sene fiyatları aynı çok değişen bir şey yok. Esnaf olarak sıkıntımız piyasanın durmuş olmasıdır. Bu ramazan ayında piyasanın canlanacağını umut ediyoruz. Ramazan ayı için vatandaşlar yavaş yavaş alış verişlerini yapıyorlar. Hoşaf malzemesi alıyorlar. Şire tarzı malzeme satışları bu ay özellikle yapılıyor. Bu mübarek ayda inşallah Suriye'deki savaş biter. Bu ayın hürmetine canı gönülden bu savaşın bitmesi için dua etmek gerekiyor'' dedi.

Esnaf İzzetin Çay ise, ''bu sene fiyatlarımız normaldir kaysı biraz pahalıdır. Kaysı 12 lira, Kurutulmuş elma 15 liradır. Geçen sene ile bu sene fiyatlar arasında değişen bir şey yok. Hatta 3 yıl önce fiyatlar neyse şimdide odur'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2016, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142