Sade: Gelişmeler olumlu ama yetmez

.

Sade: Gelişmeler olumlu ama yetmez
banner206
Türk Hava Yolları Bayram öncesi ilave İstanbul seferleri düzenleyecek. Her gün 14:15’de İstanbul’dan Havalanacak uçak, 17:00’da Şanlıurfa’dan Atatürk Havalimanına uçacak. TÜMSİAD Başkanı Sadık Sade: “Trabzon veya Van kadar seferimiz oluncaya kadar hatta tüm Urfalılar Urfa’dan uçuncaya kadar konunun takipçisi olacağız” dedi.  

Havayolu şirketlerinin Şanlıurfa ile ilgili yaptıkları uçuş iptalleri karşısında gösterilen tepkiler Meyvelerini vermeye başladı. Türk Hava Yolları yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Ramazan Bayramından önce Türk Hava Yolları bir Şanlıurfa uçuşu daha düzenleyecek. Her gün 14:15’de İstanbul’dan havalanacak uçak 17:00’da Şanlıurfa’dan Atatürk Hava Limanına uçacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Sadık Sade Türk Hava Yollarının tavrının takdir edilmekle birlikte yetersiz olduğunu söyleyerek eksiklikler ve aksaklıklar tamamlanıncaya kadar çabalarını sürdüreceklerini söyledi. TÜMSİAD Şube Başkanı Sade, “Sorunların takip edildiği takdirde sonuçlanacağını bir kez daha anlamış olduk. Türk Hava Yollarının bu uygulamasını memnuniyetle karşılıyoruz. Yeter mi diye baktığımızda bu alanda daha yapılması gereken çok şey olduğuna inanıyoruz. Trabzon  ve Van Hava alanlarında günde 20’den fazla uçak seferi var. Birisi çıksın ve Şanlıurfa’nın potansiyeli bu illerden kötü desin. Yok öyle bir şey. Yıllardır Kıbrıs, Antalya, İzmir ve Hac-Umre seferi gibi uçuşlarımız civar illerden yapılmış. Bu durum böyle gelmiş ama böyle gitmemeli Yıllardır kronikleşmiş bazı uygulamaların devamı niteliğindeki aksaklıkları elbirliği ile çözeceğimize inanıyoruz. Yetkililere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu davranışı çözüm masasına oturmak için bir başlangıç sayıyoruz. Konunun özeti şu: Tüm Urfalılar kendi illerinden uçuncaya kadar takibe devam, İnşaallah Bayram sonrası  Şanlıurfa’nın uçuş düzeni ile ilgili raporumuzu elimizin ulaştığı her mercie götüreceğiz ve Şanlıurfa adına negatif ayrımcılık olarak gördüğümüz tavırların ortadan kalkmasına gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Olcay
Ali Olcay - 4 yıl Önce

Helal olsun STK dediğin böyle olmalı diğer STK temsilcilerininde sesini duymak isteriz.Antalya,kıbrıs,İzmir kesin şart

Erdal
Erdal - 4 yıl Önce

Ramazan sonrası iptal olur, Ege_akdeniz hattına yeni sefer açılır.su an ramazan ve okul dönemi olduğundan ek sefer vermişler Urfa'ya,bayram sonrası iptal olur...

SIRADAKİ HABER

banner278

banner142