Seçim güvenliği için toplandılar

.

Seçim güvenliği için toplandılar
banner206
banner279
 Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27'nci dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde seçim güvenliğine yönelik toplantı düzenlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında Mardin’de 13 ilin Valisi, Jandarma Komutanları ve Emniyet Müdürleriyle gerçekleştirilen bölgesel seçim güvenliği toplantısının hemen ardından Vali Abdullah Erin Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanının katılımıyla toplantı düzenledi. Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda; seçim öncesinde siyasi partilerin propaganda çalışmaları sırasındaki tedbirler, seçimde alınacak tedbirler, oy kullanılacak okullardaki hazırlıklar, okul çevrelerinde alınacak önlemler gibi konular görüşüldü.

Toplantıda konuşan Vali Abdullah Erin, "Demokrasinin bayramı olan seçimlerden 24 Haziran’daki seçimi huzur içerisinde tamamlamak için biz de Şanlıurfa’da gerekli tüm tedbirlerimizi aldık ve bunları çalışma arkadaşlarımızla gözden geçirdik. Gerek seçim öncesinde gerek seçim sonrasında demokratik bir ortamda devlet olarak herkesin özgür iradesini korumak amacıyla çalışacağız. Milletimizin iradesinin yine demokratik ve özgür bir ortamda sandığa yansıması için vatandaşlarımızın sandık çevrelerine ulaşabilmeleri için gayret gösteriyoruz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun da dediği gibi bizim görevimiz, vatandaşımızın özgür iradesini sağlıklı bir şekilde, herhangi bir aksiliğe veya güvenlik zafiyetine meydan vermeden sandığa yansıtabileceği ortamı temin edebilmektir. Bunu temin edebilmek için de çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.


Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142