Seçimi değerlendirdiler

.

Seçimi değerlendirdiler
banner206

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin ve ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, dün yapılan ve AK Parti’nin tek başına iktidar olduğu seçimleri değerlendi.

 

BAŞKAN EYYÜPOĞLU: MİLLETİMİZ GÜVEN VE İSTİKRAR DEDİ

1 Kasım genel seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarının netleşmesi ile birlikte seçime ilişkin değerlendirmede bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, sonuçların sevindirici olduğunu belirtirken, halkın istikrara ve güvene oy verdiğini kaydetti. Eyyüpoğlu: “Ak Parti’nin tek başına iktidarı, ülkenin her sorununa çözüm olacaktır” dedi.

1 Kasım genel seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre Ak Parti’nin tek Başına iktidar olması ve Şanlıurfa’dan 9 milletvekili çıkarmasının büyük bir başarı olduğunu belirten Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Ak Parti’yi kutlarken bu yönde tercihte bulanan halka ve çiftçilere teşekkürlerini sundu.

1 Kasım’da istikrara ve güvene oy verildiğini kaydeden Eyyüpoğlu, istikrar ve güven en başta gelen amaç olduğunu ve seçim sonuçlarının bu yönde önemli bir başarı olduğunu belirtti.

Eyyüpoğlu, ‘7 Haziran ile birlikte ülkenin içerisine sürüklendiği sorunlarının çözüm yolunun tek başına iktidardan geçtiği anlaşıldı. 1 Kasım seçimlerinin de tüm sorunların üstesinden gelecektir’ dedi.

1 Kasım Genel Seçimlerini değerlendiren Başkan Eyyüpoğlu, “dün gerçekleşen genel seçimlerin sonucunda Ak Parti’nin 9 Milletvekili çıkarması şahsım ve çiftçilerimiz açısından önemli bir başarı ve sevindirici bir sonuçtur. Milletimiz istikrara ve güvene oy vererek, hükümetinin, ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu göstermiştir. Şahsım ve çiftçilerimiz adına Ak Partiyi ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nu tebrik ediyorum.” Şeklinde konuştu. 

 

BAŞKAN ERTEKİNDEN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 26’ncı dönem milletvekillerini belirlemek için gerçekleştirilen ve 16 siyasi partinin katıldığı seçimde, Ak Parti, tek başına iktidar oldu. Seçim sonuçlarını değerlendiren Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin, Milletimizin istikrar istediğini ve hükümet nezdinde ekonominin de öncelikli gündem maddesi olması gerektiğini dile getirdi.

Başkan Ertekin şunları kaydetti: “ Seçim sonuçları ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun. Seçimde milletimiz, iradesini 4 partili bir Meclis’ten yana kullanarak AK Parti'ye tek başına hükümet etme görevi vermiştir. Milli irade yeni parlamentomuza yansımıştır. Ulusal ve uluslararası kamuoyu da görmüştür ki, Türkiye'de demokrasi bütün kurum ve kurallarıyla sağlıklı bir biçimde işlemektedir. Milletimizin, ülkemizin kalkınması yönünde gösterdiği tercih, ekonomi ve iş dünyası için çok önemlidir. İş dünyasının önünün açılması, sosyal hayatta ve demokratik açılımlarda reformların devamı, daha hızlı ve adil işleyen bir hukuk devleti yatırımların önünü açacak ve kalkınma yolunda bize güç katacaktır. Kısaca, Türkiye'nin önü açılmıştır. Bir an önce seçim sürecini geride bırakıp, hükümetin göreve başlamasını umuyoruz. Şanlıurfa’da seçilen tüm milletvekillerimize de yeni görevlerinde başarılar diliyor, ilimiz adına kendilerinden hayırlı hizmetler bekliyoruz” dedi.

 

MECLİS BAŞKANI İLETMİŞ, SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 26’ncı dönem milletvekillerini belirlemek için gerçekleştirilen ve 16 siyasi partinin katıldığı seçimde, Ak Parti, tek başına iktidar oldu. Seçim sonuçlarını değerlendiren Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor dönemde istikrarsızlık ve belirsizliklere müsaade etmeyecek şekilde bir irade oluşturmasının, ekonomi ve iş dünyasında memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.

Meclis Başkanı İbrahim İletmiş değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı “Öncelikle seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Halkımız 1 Kasım seçimlerinde siyasi istikrarın sağlanması yönünde tercihini kullandı ve AK partinin tekrar tek başına iktidar olmasının önünü açtı. Halkımızın ülkemizin içinde bulunduğu bu zor dönemde, istikrarsızlık ve belirsizliklere müsaade etmeyecek şekilde bir irade oluşturması, ekonomi ve iş dünyasında memnuniyetle karşılandı. İş adamları olarak ülkemizde birinci gündeminin yeniden ekonomi olması ve büyük projelere yeniden başlanması en büyük temennimizdir. Ülkemizde, ekonomik yeniliklerin devam edeceğine ve ülkemizin uzun vadeli hedeflerine ulaşacağına ekonomik istikrarın sağlanacağına, taciri ve üreticiyi destekleyen iç ve dış politikaların hayata geçirileceğine inanıyoruz. Şanlıurfa Milletvekillerimize de yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142