Seçimler sonrası bugün ilk kez...

Seçimler sonrası bugün ilk kez...
banner206

31 Mart Yerel seçimleri geri de kalırken, seçimlerden zaferle ayrılan belediye başkanları bugün kameralar karşısına geçti.

Şanlıurfa'da, 11+1 yaparak büyük bir zafere imza atan AK Parti'nin Belediye Başkanları bugün Seçim Kurulu Merkezi'nde basın camiasıyla buluştu. 

URFASTAR/HABER MERKEZİ 

Halkın büyük teveccühü ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye'nin yeni Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü'nün mevcut ve tekrar seçilen Başkanı Metin Baydilli ve Eyyübiye'de değişimin yeni Başkanı Mehmet Kuş, dün yapılan yerel seçimler sonrasında AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız öncülüğünde bugün ilk kez belediye başkanı olarak kameralar karşısına geçerek mesajlar verdiler. 

AK Parti Seçim Kurulu SKM'de bir araya gelen İl Başkanı Bahattin Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, burada vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. 31 Mart seçimlerden zaferle ayrılan belediye başkanları burada tebrikleri kabul ettiler. 

Yıldız; ‘Her türlü kirli, şer ittifakın cevabı sandıkta verildi’

“31 mart seçimlerini dün nihayete erdirdik. Allah’a şükürler olsun 17 yıldır, ülkemize illerimize büyük hizmetlerde bulunan partimiz, girmiş olduğu her seçimde 1. Çıkmıştır. Dün yine birinci olarak çıkmıştır. Büyükşehir belediye başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ve 12 ilçemizde zaferimizi ilan ettik. Bu başarıda bizlere her zaman destek olan aziz vatandaşlarımıza, hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 17 yıldır her zaman liderlerinin, partilerinin yanında oldular. Seçim sürecinde tüm teşkilatlarımızla birlikte, milletvekillerimizle, MKYK üyelerimizle, halkımızla birlikte girmedik gönül, sıkılmadık el, dokunmadık kalp bırakmadık. Bu anlamda gece gündüz çalışmalarımızı sürdürdük. Yağmur demedik, soğuk demedik, tek düşüncemiz ak kadrolarla birlikte aziz hemşerilerimize hizmet etmektir. Burada milletimiz bir kez daha istikrardan yana, refahtan yana, Recep Tayyip Erdoğan’dan yana AK Parti’den yana tercihini, oyunu kullandı. Şanlıurfa, her zaman AK Partimizin kalesi olmuştur. Şanlıurfa bölgenin kalesi olmuştur. Dün ki sonuçlar şunu gösterdi ki, her kimin Şanlıurfa üzerine, art niyetleri varsa sandığa gömüldü. Her türlü kirli, şer ittifak aziz milletimiz tarafından bir daha geri dönmemek üzere sandıkta cevabı verilerek gönderildi. Ben, ak kadrolara güvenen aziz hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum.

Beyazgül; ‘Urfa’nın kalkınmasına öncülük edeceğim’

“dün akşam itibariyle, Türkiye, Şanlıurfa sonuçlarını aldık. Şanlıurfa 31 marttan sonra büyükşehir hizmetini şahsıma tevdi etmiştir. Öncelikle Allah’a hamdediyorum. Bu güzel şehirde, güzel insanların yaşadığı şehirde, böyle bir vazifeyi, hizmetkarlığı üstlendiğim için. 2. Olarak Şanlıurfalı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Şanlıurfalı hemşerilerim büyük bir teveccüh göstermiştir. İlçelerimizin 12’sinde, cumhur ittifakından yana tavır koymuştur ve büyükşehiri de bizlerle tevdi ederek, 12 ilçe ve büyükşehirle beraber AK Parti belediyeciliğine evet demiştir. Bu seçim sürecinde ev ev dolaştık, kırsal mahallelerimizi dolaştık, STK’larımızı dolaştık. Evlerine bizleri kabul eden ev sahiplerine ve yine bizleri misafir eden STK ve kırsal mahallerimizde bizleri kabul eden dostlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Elbette gönül isterdi ki, her yere gidelim. Her kapıya gidelim. Ama bu nasip olmadı, gidemediğimiz yerlere de bu süreçten sonra devam edeceğiz. Seçim çalışması bir yandan, insanlarımızla, kendimizi anlatma fırsatı verirken, bir yandan da şehrimizin sorunlarını daha derinden görme imkanlarına neden olduk. 4 yıllık il başkanlığı sürecimde bütün bunlara yakınken, yine bire bir yaşadaığımız hangi sorunun önde olduğu çok daha idrak ettik. Biz, bugünden sonra 2 milyonun kardeşliği, ve 2 milyon2un hizmetkarlığı için kolları sıvayacağız, yolumuza devam edeceğiz. Hiçbir ayrım yapmadan, insanlarımızın ayağına hizmetleri götüreceğiz. Yine tespit ettiğimiz Urfa’nın sorunlarına ilişkin, şehrimizin bütün dinamikleriyle hareket etme zorunluluğumuz var. Eğer işin belirli ucundan tutup, bir ucunda tutmazsak, büyük sorunlarımız çözmemiz zor olacaktır. Urfa’da önemli bir istihdam sorunu olduğunu seçimler öncesi ifade etmiştim. Bu istihdam sorunu, gençlerimizin geleceğidir. Bu şehir huzur şehri haline gelmiştir. İstikrar şehri haline gelmiştir. Artık el birliği ile yatırımcıyı buraya getirme çabasını kendim öncülük yaparak bizzat başlatacağım. Yine turizmde çok önemli adımlar atmamız lazım. Turizm ve kültür derinliği olan bu kadim şehri turizm ve cazibe merkezi haline getireceğiz. Yine Göbeklipe’ye ilişkin olmak üzere 2019 yılı Göbeklitepe yılı olarak ilan edildi. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek için çalışmaları yapmak zorundayız. Projelerimiz var, bu projeleri tespit ederken halkımızın ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz projelerimizdir dedik. Bu projeleri gerçekleştirmek için el birliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Biz bundan sonra önümüze bakacağız. Urfa’nın ihtiyacı ne ise ona bakacağız. Gönüllerle beraber olmaya çalışacağız. Biz şuna inanıyoruz ki, bu iş gönüllerden geçiyor. Bu iş birlik beraberlikten geçiyor. İnşallah Urfamız kazansın diye yolumuza devam edeceğiz. “

Kuş, ‘Urfalı hemşerilerim tarihi bir zafer yazdılar’

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş da kısa  bir açıklamada bulunarak şunları söyledi;

“31 mart yerel seçimlerini tamamladık. Allah’a hamd olsun ki, Şanlıurfalı hemşerilerimiz Urfa’da bir tarih yazdılar. Bizleri zaferle buluşturdular. Ben buradan özellikle Eyyübiyeli kardeşlerimize, ağabeylerime, ablalarıma, amcalarıma şükranlarımı iletiyorum. Sağ olsunlar bizleri Şanlıurfa’da 1. Yaptılar. Asla 1. Olan biz değiliz, 1. Olan kendileridir. 1. Olan Eyyübiye’de yaşayan 400 bin halkımızdır. Biz, yola çıkarken şunu ifade ettik. Dedik ki, başkanlığa değil hizmetkarlığa geliyoruz. İnşallah yarından itibaren, mazbatayı aldıktan sonra Eyyübiyeli kardeşlerimizin hizmetkarı olacağız. Bizi sevindiren diğer nokta Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül Ağabeydir. Zeynel Abidin Beyazgül olmazsa kolumuz kanadımız kırık olur dedik. Çok şükür şuan kolumuz da kanadımızda sağlam, inşallah Zeynel Abidin Beyazgül Başkanımızla birlikte Eyyübiye’yi kuş gibi uçuracağız.

Canpolat; ‘Uyum içerisinde hizmet edeceğiz’

Çiçeği burnunda Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, girmiş oldukları seçimlerden zaferle ayrıldıklarını dile getirerek şunları söyledi;

“31 mart akşamına kadar bizler Şanlıurfa halkına, Haliliye Halkına emanettik. Bugün itibariyle Haliliye ve Şanlıurfa halkı bizim emanetimizdir. Canla başla çıkmış olduğumuz bu yolda, bu kutlu davada, inşallah çıkmış olduğumu projelerimizle, büyükşehir belediye başkanımız, diğer siyasi arkadaşlarımızla birlikte belediye başkanlarımız vekillerimizle birlikte Şanlıurfa’ya ve Haliliye’ye uyum içerisinde inşallah hizmet edeceğiz. Geçmişte olduğu gibi, AK Parti ailesi olarak vatandaşın gönlüne hizmetler taht kurmuştur. Önümüzdeki dönemlerde de inşallah hep birlikte vatandaşımızın gönlüne hizmetlerle taht kurmaya devam edeceğiz. Canla başla inşallah Haliliye canlanacak, Haliliye koşacak. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Baydilli; ‘Şanlıurfa’yı, Bölgenin yıldızı haline getireceğiz’

Son olarak konuşma gerçekleştiren Karaköprü Belediye Başkanlığına seçimleri kazanarak devam eden Metin Baydilli ise “Öncelikle aday gösterildiğimiz günden itibaren kapı kapı dolaşarak, vatandaşlarımızla kucaklaşarak, onlara inşallah yeni dönemde yapacağımız hizmetleri en iyi şekilde desteklerini alarak çaba sarf ettik. Dün itibariyle kıymetli Şanlıurfa’mız bizlere inanarak bu güzel kutsal emaneti bizlere emanet etti. Bizler, inşallah yeni dönemde hep birlikte hareket ederek, Şanlıurfa’mızı en iyi şekilde kalkındıracak, Şanlıurfa’mızı hak ettiği yere getireceğiz. Şanlıurfa’mız her şeyin en güzeline layık. Bu sebeple bizler birlik beraberlik içerisinde, büyükşehir ile birlikte Şanlıurfa’mızı irmek irmek işleyerek ve bizlere güvenen, bizlere inanan, bizlere oy veren insanları Allah’ın izniyle mahçup etmeyecek e bu konuda onlara bu emaneti en iyi şekilde koruduğumuzu göstereceğiz. Ben buradan tekrar, bu kutsal görevi bizlere veren tüm Şanlıurfa’ya teşekkür etmekle birlikte yeni dönemde inşallah hep birlikte el ele gönül gönüle vererek Şanlıurfa’mızı kalkındıracağız. Güneydoğu’nun parlayan yıldızı haline getireceğiz. Saygılarımızı hürmetlerimi sunuyorum." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142